Vrf Sistem

57
Vrf Sistem markaları
Vrf Sistem fiyatları

Vrf Sistem

Vrf Sistem projenizde firmamızın yapmış olduğu iklimlendirme sistemleri her türlü büyüklüğe sahip yapılarda birbirinden bağımsız nitelikte iklimlendirme kontrol imkanı sağlamaktadır. VRF sistemi tek merkeze bağlı olarak çalışan ve hem ısıtma hem de soğutma yapan bir sistemdir.

Ayrıca nem ve koku dengesini de sağlayarak yaşanabilir, antialerjik ve hijyenik ortamlar oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır. Bina dışında bulunan bir dış ünite vardır. Bina içerisinde ise, yaşam alanlarını hem ısıtmak hem de soğutmak amacıyla tasarlanmış iç üniteler bulunmaktadır.

Vrf Sistem maliyeti

VRF sistem düzeneği ile, bir dış ünite ile birden fazla iç ünite tek bir boru hatta üzerinden iletişim halindedir. Bu durum bina yapılarında farklı bir mimari türünü ortaya çıkarmaktadır. Sıfırdan bir vrf sistemi kurmak oldukça basit bir uygulamadır ve kullanım kolaylığı yaşanmaktadır. Vrf tipi düzenekler sadece sıfırdan yapılan yeni binalara uygulanmaz.

Eski binalarda da tadilat sonrası kurulumu ve montajı gerçekleştirilebilmektedir. Firma olarak müşterilerimize VRF Klima  projeleri sunmaktayız bu projelerin satışını yapmaktayız. Alınan projeler kapsamında VRF klima sistemlerini binalara monte edip, kolay kurulum ve bakım çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Vrf Sistem markaları

Modern mimarı yapıların, yüksek katlı ve çok bölmeli olarak yaşamın içinde yer alan binaların hayatımıza girmesi ile birlikte, bu binalara uygun nitelikte klima sistemleri de hayatımıza girmiştir. Estetik açısından, işletim sistemi açısından ve almış olduğu verim açısından son derece ileri teknoloji imkanları ile kullanılan VRF sistemleri hayatın içinde yer almaya başlamıştır.

Bu sistemler bir tek dış üniteye, çok sayıda iç ünitenin aynı boru hattı ile bağlanmasına olanak tanımaktadır. Bu borular bakırdır ve iki kanallı, üç kanallı ya da zeminden geçen su kanallı olmasına göre çeşitlilik göstermektedir. Böylece yan odalarda veya farklı katlarda birçok bağımsız bölümün tamamı ya da bir kısmının vrf sistemi soğutulmasında, ısıtılmasında rol oynamaktadır.

Vrf Klima Sistemleri

Çok sayıda klimaların yerini almasıyla bilinmektedir. Bir üniteye bağlı bir adet klima VRF klima sistemi kadar tasarruf ve ısı koruması yapamamaktadır. Bu nedenle binalarda akıllı sisteme dönülmüş ve iklimlendirme seçenekleri yapılmaya başlanmıştır. Ayrıca tek klimalar, bir dış üniteye bağlanması ile birden fazla olması durumunda dış ünite sayısının artmasına yol açmaktadır.

Binalara hasar vermekte ve görüntü kirliliğine de yol açmaktadır. Bunun yerine gelen VRF sistemleri çevre dostu olmasının yanında estetik kaygılar taşınarak da üretilmiştir. VRF sistemlerinde, bir dış ünite 29 tane iç üniteye bağlanabilmektedir.

Bir dış ünite grubundan ise iç ünite cihazı olarak 64 ünite bağlanabilmektedir. Normal klimalarda boru mesafeleri 15 metre ile sınırlandırılmıştır. Fakat VRF’ de ise 90 metre yüksekliği bulunan ve 165 metre de eşit mesafe uzunluğu bulunan bakır borular döşenebilmektedir.

Vrf Klima Montaj fiyatları

Herhangi bir arıza durumunda sadece o bölgeye müdahale edilmesi kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Değişken bir debiye sahip olan bu sistemde VRF sistem Klimalar, aç kapa düzeneğinde çalışmazlar. Bu nedenle enerji tüketimleri yüksek değildir. Enerji tüketimleri düşürülürken verimleri de artırılmış, maksimum düzeyde rahat ve konforlu bir iklimlendirme ortamı yaratılmıştır.

Bu sistemlerde her türden ihtiyaca ve mekana uygun nitelikte iç ünite tipleri bulunmaktadır. kaset sistem ile asma tavanların arasına gizlenebilen, duvar ile nişlerin arasına gizlenebilen ve tavan – yer sistemi ile de evin içerisinde belirtilen bölgelere klima döşemeleri yapılması mümkündür.

Ayrıca döşemesi olan bu VRF sistemleri farklı kanallara üfleme yöntemleri ile de yer değişikliği yapabilmektedir. Kişinin ortamda bulunup bulunmamasına kadar akıllı bir sistem özelliği ile çalışmalarını sürdürmektedir. 64 adet iç ünite bir tek dış ünite  aracılığı ile çalıştırılabiliyor.

Vrf Klima sistemleri garanti süreleri

Değişken debili sistemler kapasite ile verim artışı, montaj kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca bakım ve onarım çalışmaları da kolaydır. Hava soğutmalı ve su soğutmalı kondanserli olmak üzere ki tipte VRF klima ile çalışmak mümkündür.

Tamamen tercihe ve ihtiyaca göre farklılık gösteren bütün VRF klima sistemi doğaya dost ve maksimum performans kapasitesi göstermektedir. binanı tamamına uygulanan merkezi sistemde, toplu kullanımlarda, her bir iç ünitenin kullanım miktarı kullanıcılara pay edilebilir.

VRF Sistemindeki Son Teknoloji Gelişmeleri

Soğutucu hava sıcaklığı, otomatik düzeyde kendini yenileyebilen dış hava sıcaklığı kapasite ihtiyacına göre optimum düzeyde ayarlanmaktadır. Bu sıcaklık değişkenliği ile maksimum yüzde otuza kadar daha kapsamlı verimlilik sağlanmaktadır. Bir diğer yeni son teknoloji gelişmesi ise, VRF sistemlerinde bulunan sürekli ısıtma işlemidir.

Bu özellik sayesinde sistem her koşulda dış ünitelere sıcak gaz göndermeye devam etmektedir. İç ve dış üniteler arası sıcak gaz akışı devamlı olduğu için iklimlendirme işlemi sekteye uğramaz. Sürekli yapılan bu işlemde enerji yönünden tasarruf sağlanmaktadır.

Verimi artırmak amacıyla altı kutuplu olarak adlandırılan inventer kompresör ve sekiz kutuplu inventer kompresör fanlar da kapsamlı bir şekilde geliştirilmiş şekilde mevcudiyetini korumaktadır.

Otel Tipi klima sistemleri

VRF sistemi soğutma işlemleri inverter sürücü ile güvenliği sağlamak adına doğrudan soğutucu ile akışkanlık sağlanmaktadır. Kullanılan alanda insan olup olamamasına göre sıcaklık yönünü ve üfleme yönünü değiştiren sistemler geliştirilmiştir.

Hatta zemin sıcaklığını ölçerek alandaki sıcaklığı otomatik yönde yükselten ya da alçaltan sistemler geliştirilmiştir. Zemin sıcaklığına göre çalışan akıllı iç üniteler sayesinde maksimum düzeyde rahatlık seviyesine ulaşılmaktadır.

Vrf sistemleri çok geniş bir ürün alanına sahiptir. Hava soğutmalı olsun, su soğutmalı olsun yan ekipmanları ile beraber, neredeyse bütün binanın iklimlendirme çözümlemelerine tek bir kanaldan ulaşılabilmektedir. Bataryalar, klima sistemleri, sıcak su üretimleri gibi seçenekler alt alta koyulduğu zaman bir binanın bütün iklimlendirme seçenekleri VRF ile yapılabilmektedir.

VRF Sistemi Kapasiteleri

Teknoloji ilerledikçe, dış ünite kasalarına daha büyük oranda yüklemeler gerçekleştirilebilmektedir. 224 KW kapasiteye kadar dış ünite kasası bir grup halinde oluşturulabilmektedir. Bu rakamlar firmalar bazında değişkenlik gösterse de modüller kapasite olarak birbirine yakınlık göstermektedir.

Vrf sistemi ,4 modülün yan yana konulması ile kapasite maksimum 224 kw. a kadar çıkarılmaktadır. Kombinasyon olarak bakıldığında dış ünite ve iç ünite oranları karşılaştırıldığı zaman yüzde iki yüze kadar dış üniteye iç ünitenin bağlanması imkanı tanımaktadır. 112 Kw. a kadar bağlantı imkanını sistem tanıtmaktadır.

Bu rakamlar yapılan binanın proje bazında derecelendirilecek olan rakamlardır. Sadece yapılabilirlik kapasitesi olarak dış ünitenin iç üniteye iki katı oranda bağlanma imkanı tanınması kabaca bir rakamsal ifade olarak tanımlanabilir.

Vrf Klima markaları

Verim değerleri sistemi alma ve verim yükü olarak iki aşamada değerlendirilebilmektedir. VRF Sistemi alma verimleri, ticari katologlarda yazan klima modellerinin değerleridir. Soğutma ve ısıtma kapasitelerinin değerlerini bu verim ifadelerinden karşılaştırmak ve kullanım amacına göre ürün belirlemek bu noktada işimize yaramaktadır.

Vrf sistemleri hiçbir zaman yüzde yüz tam değerde çalışan sistemler değildir verim yükü kavramı da buna işaret etmektedir. VRF sistemleri kısmi yüklerde çalışan sistem yapısına sahip olduğu için, değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenliği sağlayan dış ortamın sıcaklığıdır.

Dış ortam sıcaklığı her zaman aynı stabil değerde olmadığı için soğuma ve ısınma gerçekleştiği için iç ortamlarda iklimlendirme seçeneklerinde de ısılar arası kayıplar ya da artışlar minimum düzeyde yaşanabilmektedir. Verimlilik adı ile inşaat projesinde proje uzmanları tarafından değerlendirme işlemine alınan klimanın dönem içinde ulaşabileceği tam verim kapasitesi ile hareket edilmektedir.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! Fluo vrf klima sistemleri 5 yıl garantilidir.