VRF klima markaları

365
VRF klima markaları
vrf markaları

VRF klima markaları

VRF klima markaları , bu kompleks sistemlerin üretiminde küresel pazarın en çok satış yapan firmalarıdır. Burada, sektörün önde gelen markalarından ve üretim programlarından bahsedilecek. Birey ve kurumların, yapı projelerine en etkin VRF sistemi seçebilmelerinde marka tercihi de oldukça önem taşıyor.

Lider firmalar farklı tasarım programlarında iç ünitelerle, değişen kapasitelerde dış ünite üretimleri gerçekleştirmektedir. Bu sayede kullanıcılara alternatif kombinler sunulur. Ticarî ve evsel yapılarda ihtiyaç duyulan ısı yükleri değişkenlik gösterecektir. Buna karşılık, her ticarî binanın kendine has birtakım gereksinimleri de mevcuttur.

Firmaların ürün çeşitliliği, bu parametrelerin karşılanmasında oldukça yaratıcı çözümler vâde der. Markalara ve ürettikleri VRF klimaların genel karakterine göz atmadan önce ‘VRF nedir? Kullanım alanları nelerdir?’ sorularına cevap vermek yerinde olacaktır.

VRF klima markaları ve Vrf Klima servisleri

VRF; Yani Variable Refrigarent Flow, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi olarak tanımlanmaktadır. Tek bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanabilmesi ve her birinin bağımsız olarak kontrol edilebilmesi sistemin belirleyici özellikleridir.

Ayrıca VRF klima ’in diğer sistemlerden en büyük farkı, akış denetiminin otomatik olarak sağlanabilmesidir. Binaya aktarılan akışkanın devir frekans hızı ortam gereksinimlerine en uygun değerlerde sabitlenir. Bu teknolojik sistem, hem merkezî hem de bireysel olarak kumanda edilebiliyor. Bina otomasyon sistemine bağlanarak uzaktan denetim imkânı veren modeller olduğu gibi, bunlar her bir oda için ayrı ayrı programlanabilir.

VRF kullanım alanları da oldukça geniş bir tablo sunuyor. Ev tipi yapılanmalardan, çok büyük ticarî binalara kadar etkili bir iklimlendirme sağlar. VRF klimalar, kapasite ve model seçimi doğru yapıldığı takdirde hemen her tip bina organizasyonunda, ısıtma ve soğutma programlarında yeterli olacaktır.

VRF Klima Markaları Nelerdir?

VRF klima markaları nelerdir? Sektörde çok sayıda firma, VRF üretiminde son teknolojik trendleri kullanmakta ve ürün yelpazesini kullanıcılara sunmaktadır. Daikin tarafından prototipi piyasaya sürülen VRF klimalar, bugün çok daha gelişmiş modellerle ve iyileştirilmiş bir revizyon programıyla karşımıza çıkıyor.

Bugün son trendler, küçültülmüş gövde tasarımları ve hafif üniteler. Bunlar, hem kurulumda daha pratik bir süreç yaratıyor hem de mimarî dekorasyonla daha yüksek bir uyumluluk gösteriyor. Hantal ve ağır sistemler, gerekli bakım periyotlarında ve olası arızalarda oldukça zorluk çıkartıyordu. Yeni iç ünitelerde portatif panel tasarımları dikkat çekici.

Daha elegan ve kreatif bir üretim trendinin yakalanması, VRF ’e olan rağbeti de arttırdı. Filtrelerin temizliği için bireysel müdahaleler yeterli oluyor. Böylece sistemin ilk günkü performansı uzun vâde de kalıcı hâle getirilmiş oluyor.

VRF markaları arasında ürün çeşitliliği ve verim & performans düzeyleri bakımından dikkat çeken firmalar şu şekildedir:

• Fluo VRF Klima
• Gree VRF Klima
• Daikin VRF Klima
• Fujitsu VRF Klima
• Fujitherma VRF Klima
• Toshiba VRF Klima
• Samsung VRF Klima
• Mitsubishi VRF Klima
• Midea VRF Klima
• Hitachi VRF Klima
• Panasonic VRF Klima

Bahsi geçen markaların ortak özelliği, çeşitli iç ünite tasarımları ve teknolojik imkânların elverdiği üst düzey sistem kabiliyetleridir.

Vrf Klima Markaları ‘ndan  Fluo Vrf

Samsung Vrf ; DX bataryalı dış ünitelerle minimal alan işgaline neden oluyor. Ürün kataloğu farklı yapı kompozisyonları için idealize edilmiş. Konfor ve ekonomik bütçeli tüketim avantajları Fluo VRF’lerin ortak özelliği. Sadece iklimlendirme ile sınırlı bir çalışma prensibi benimsenmemiş.

Aynı zamanda ortamdaki atık partikülleri yok etmeye yönelik bir hava alışverişi sağlayan üniteler, daha hijyenik alanlar yaratıyor. Fluo Vrf Ortamdaki nem oranı, insan sağlı ve cansız dokular için ideal bir seviyede sabitleniyor.

Daikin; çeşitli serilerle çok farklı kombinasyon imkânı sunan bir marka. Hava ve su soğutmalı olarak çeşitli VRF projeleri sunuyor. Sezonsal verimlilik düzeyi yüksek ünitelerle, ekonomik iklimlendirme programları markanın aslî hedefi. İç ünitelerde ise şıklık ve kompakt yapı temel bileşenlerde.

Daikin VRF ürünlerinde geniş bir çalışma aralığı dikkat çekiyor. Değişen iklimsel ve mevsimsel şartlar bu sayede daha üst düzey bir şekilde karşılanmış oluyor. Minimal iç mahaller için dizayn edilmiş sistemler de mevcut. Bunlar daha düşük kapasitelerde ve pratik bir kurulumla yapılara uyarlanıyor. Markanın 26 farklı iç ünite modeli mevcut. Bunlar çok çeşitli dış ünite kurguları ile alternatif kombinasyonlara izin veriyor.

Vrf Klima Markaları -Fujitsu Vrf Klima Sistemleri

Fujitsu vrf klima ; geniş bir dış ünite portföyüne sahip. Minimal alan işgali ile uyarlanan sistemler, mekânların iç ve dış yüzeylerinde görüntü kirliliği yaratmıyor. Verimlilik düzeyi yüksek sistemler bütçesel kolaylık sağlıyor. DC kompresör ve inverter teknolojisi daha hassas bir iklimlendirme programı sağlarken, yıllık tüketim oranlarını da alt limitlere çekiyor.

Fujitherma vrf Klima ; tasarım ve dizayn konusunda çağın gereksinimlerini karşılayan bir üretim stratejisine sahip. Sistem kontrol mekanizmaları da çeşitlilik arz ediyor. BMS uyumlu dış üniteler, uzaktan denetim ve operasyon tercihine imkân tanıyor.

Ekonomik kurulum ve montaj prensibi ile hizmet sunan marka, tesisat kurgusunda da esnek bir kurulum sağlıyor. Ortam havasını güzelleyen sistemler, çevreci bir çalışma prensibine sahip. R-410A gazı ile atmosfer ozon tabakasına dost bir iklimlendirme sağlanıyor.

VRF Klima Markaları ve VRF Tercihi

VRF klima markaları ve VRF tercihi, önde gelen model ve seriler içinden yapısal uyumluluk düzeyinin belirlenmesini gerekli kılmaktadır. Konut ve iş yerlerine uyarlanacak sistemden en yüksek verimin alınmasında bu tercih süreci büyük bir etkiye sahip.

Aracı firmalardan tespit hizmeti alarak, bu süreci profesyonel bir perspektifte gerçekleştirebilirsiniz. Sektörel deneyimi yüksek firmalar, size marka ve model tercihinde yardımcı olacaktır. Bu bağlamda dikkate alınması gereken pek çok unsur bulunuyor. Bunların en önemlileri, kullanıcı bütçesi ve sezonsal verimlilik düzeyi. Öncelikle, VRF kullanıcı adayının bu sistemlere ayırdığı bütçe planlaması ışığında bir strateji belirlemek gerekiyor.

Vrf Klima Maliyeti

Bütçe planlaması yaparken, sistemlerin ilk maliyeti kadar işletme maliyetini de dikkate almanız yerinde olacaktır. VRF klimalar, iptidai iklimlendirme sistemlerine göre daha yüksek bir kurulum maliyetine sahiptir. Bunun akabinde, kullanım periyotları boyunca kullanıcı bütçesini rahatlatan bir çalışma performansı sergilerler. VRF marka ve model seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer faktörler ise aşağıdaki gibidir:

• Kullanılacak alanın genişlik, yükseklik, metrekare ve hacimsel niceliği.
• Yapıyı teşkil eden oda ve birim sayısı.
• Binanın kullanım amacı.
• Ortam ısısına etki eden diğer sistemlerin varlığı.
• Yapının giriş çıkış odakları ve pencere açıklıkları.
• Cam giyme cephelerin yapıya oranı.
• Günlük insan giriş-çıkış istatistiği.
• Binanın bulunduğu bölgesel şartlar. İklim ve mevsim parametreleri.
• Bireysel kullanıcı tercihleri.
• Binanın ısı yükleri.

Merkezi Klima Sistemi

Bu değişkenler, alan analizi neticesinde çoğaltılabilir. Tercih sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar kadar, kurulumda da bazı ayırıcı özellikler bulunuyor. Bunlar daha çok, iç ünitenin uyarlanacağı lokasyonun çevre koşulları.

Açmak gerekirse, VRF iç ünitenin direkt güneş ışığına maruz kalmaması gerekiyor. Ortama ısı ve ışık yayan mekanizmalarla da temas hâlinde bulunmaması önemli. Tercih edilecek cihazın montaj karakterine göre duvar, tavan ve döşeme üzeri kurulum yapılacaktır. Bu aşamada da ortam için en doğru planlamanın yapılması gerekiyor.

Eurovent Belgeli Vrf Klima Sistemi

VRF klima markaları ve VRF tercihi, firmamızın sağladığı elit ve nitelikli bir hizmet planıdır. Kullanıcılar açısından en ekonomik ve verimli projenin hayata geçirilmesinde hassas bir süreç garanti ediyoruz. İşbirlikçi markaların ürün grubunda yer alan seçeneklerden size ve binanıza uyumlu modellerden bir katalog oluşturuyoruz.

Uzun ömürlü ve garantili bir VRF deneyimi için, firmamızdan hizmet talep edebilirsiniz. Ön bilgiler ve alan analizi sonrasında, hızlı ve kolay bir projelendirme için 7/24 firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.

0216 494 1 494

0216 494 2 494

0532 151 0 813