Vestel Klima Fl Hatası Nasıl Düzeltilir?

Vestel Klima Hata Kodu Er11-13-14 Kumanda ile klimanızı kapatıp, sigortadan enerjisini kesin ve 30 saniye bekleyin. Sigortadan enerjiyi yeniden verip, klimanızı çalıştırın. 3-4 dakika sonra kompresör devreye girecek ve soğutma ya da ısıtma işlevi yeniden başlayacaktır.
Eğer filtreler temizlendikten sonra da FL arıza kodu yanıp sönmeye devam ediyorsa kumanda üzerinde bulunan ‘-‘ veya ‘+’ tuşlarına 5 sn basılı tutmalısınız. Sonrasında sorun giderilecektir.

Vestel klima Fl Hatası nasıl giderilir?

Bu durum da yine filtre temizliği uyarısı demektir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınız an filtreyi sökerek temizlemelisiniz. İşlem sonrasında ekrandaki FL arıza kodu yanıp sönmeye devam eder. Uzaktan kumanda üzerinde bulunan + ve – tuşlarına 5 sn kadar basılı tutarsanız sorun çözümlenecektir.

FL yazısı nasıl gider?

Lakin sakin olun ve kumanda üzerinde aynı anda 10 saniye kadar artı ve eksi tuşlarına basmanız gerekecek. Bu işlem tamamlandıktan sonra cihazınızın dijital ekranından fl uyarısı giderimiş olacaktır. Böylelikle klimanızı kaldığı yerden aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Vestel klima resetleme nasıl yapılır?

Klima kumandanızın ekranında kalan kod hanesini tekrar eski haline getirmek içinse kumandanın alt tarafında yer alan “reset” tuşuna tekrar basmanız gerekmektedir.

You might be interested:  Arçelik Express Soğutma Nasıl Çalışır?

Vestel klima F1 hatası nasıl düzeltilir?

Vestel salon tipi klima F1 hatası:

  1. Kullanmakta olduğunuz Vestel salon tipi klimanız F1 hatası veriyor ise iç ünitede buzlanma oluşumu var demektir.
  2. Klimanızın iç ünite filtresi düzenli olarak temizlenir ise buzlanma sorunun önüne geçilecektir ve tıkanma oluşumunu engelleyecektir.

Kombide fl ne demek?

Kombi FL Arızası: Elektronik ateşleme gerçeklememiştir.

Vestel klima neden kırmızı ışık yanıyor?

Bu durum ‘Defrost (buz eritme)’ işlemidir ve arıza değildir. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra düzelecektir. Klimanın sigortasını kapatıp 3 dakika bekledikten sonra tekrar açın.

Airfel Kombi fl arızası nasıl giderilir?

Baca gazı sıcaklığı eğer 100°C’yi aşarsa bu sorunun yaşandığı bilinmektedir. Ekranda arızayı gördüğünüzde ise önce cihazı resetlemek gerekir. Birkaç resetleme işlemi sonucunda hala düzelmediği durumda teknik bir ekipten profesyonel yardım almanız önerilmektedir.

Doğalgazda fl ne demek?

FL Arızası Baca gazı NTC sensöründe aşırı ısınma durumu.

Klima Kumandası nasıl resetlenir?

Kumandanızın alt kısmında reset düğmesi bulunuyor. Küçük bir boşluk (içeriye doğru kaçmış) şeklinde olan bu düğmeye ucu sivri bir cisim ile (kalem gibi) basıp çekin. Kumandanız resetlenecektir.

Klimada resetleme nasıl yapılır?

Sıfırlama düğmesi olarak açık şekilde ifade edilmiştir. Bazı klimalarda doğrudan R tuşu da olabilmektedir. Bu şekilde bir düğme var ise 3 saniye kadar basılı tutmanız gerekir. Aradan birkaç saniye geçtikten sonra işlevi aynı şekilde tekrar etmelisiniz.

Klima resetleme nasıl olur?

Genellikle kırmızı renkte ve küçük boyutta olan sıfırlama düğmesi klima sıfırlama işlemi yapabilmenizi sağlıyor. Düğmeye 3 saniye kadar basılı tutup ardından bırakabilirsiniz. Aradan birkaç dakika geçmesini bekleyin ve aynı resetleme düğmesine yaklaşık 3 saniye boyunca tekrar basılı tutun.

Klimada F1 arızası nasıl giderilir?

Büyük çoğunlukla F1 hata kodu alan klimalarda gördüğümüz sorun bu sensörün kısa devre yapmış olması ya da bağlantılarından birinin kopmuş olması durumudur. Eğer bu durumda müdahale edebilecek yetiye sahipseniz sensörü değiştirebilir ya da tamir edebilirsiniz.

You might be interested:  Klima Def Ne Demek?

Vestel F1 arızası nedir?

Vestel F1 Arıza Kodu : Klimanın iç ünitesinde meydana gelen buzlanma sonucu bu arıza kodu oluştur.

Vestel klima E1 Arızası Nedir?

Vestel Klima Arıza Kodu E1= Basma hattında yüksek sıcaklık arızası.Aşırı gaz miktarı evap kirlenmesi iç dış fan motorları bloke olabilir.

Vestel klima Fl hatası nedir?

Vestel Klima FL Hatası Sebepleri

Klimanız FL hatası verdiği zaman endişe edilecek bir durum yoktur. FL kodu aslında bir hata değil uyarı kodudur. Klimanızın iç ünitesinde bulunan filtrenin temizlenmesi gerektiğini haber verir.

Vestel klima e5 hatası nedir?

Vestel klima e5 hatası firmamızın en çok karşılaştığı sorunlar arasında yer almaktadır. Bu arıza kodu genellikle bir klimada meydana gelen gaz kaçağı durumunu ifade etmektedir. Gaz kaçağı durumu var ise klimalar istenilen şekilde mekânları soğutma görevini yerine getiremez.

Klimalarda FD ne demek?

Sorun Neden Yaşanır? Classic Condense FD Arızası reset düğmesine uzun süre basılı tutulduğunda veya sık sık basıldığında karşılaşabileceğiniz reset kitlenmesi sorunudur. Reset düğmesine olması gerekenden çok bastığınız için kombi kilitlenir, ekranda da Fd hata kodu belirir.

Add a Comment

Your email address will not be published.