Klima Kumandasında Swing Ne Demek?

Klimada Swing Düğmesi Ne İşe Yarar? Konforu artırmak için klimanın hava akış yönünü değiştiren salınım düğmesidir. Hava akış yönünü; yukarı-aşağı, sağa-sola değiştirir. Yani yatay ve dikey olarak kanatların yön değiştirmesini sağlar.
SWING Dikey ya da aşağı/yukarı salınım işlevlerini etkinleştirmek için kullanılır. Bu fonksiyon ile A5 Inverter Klima yüksek tüketici konforu sağlar.

Swing tusu nedir?

Konforu yükseltmek için klimanın hava akış yönünü değiştiren salınım düğmesidir. Hava akış yönünü; yukarı-aşağı, sağa-sola değiştirir. Yani yatay ve dikey olarak kanatların yön değiştirmesini sağlar.

Swing Direct nedir klima?

DIRECT Tuşu Cihazın hava üfleme yönünü ayarlar. Aşağı yukarı hareket etmesini ve üfleme açısını değiştirir. Bu tuşa her basıldığında hava üfleme açısı 60 değişir. SWING Tuşu Cihazın yatay üfleme ve Auto Swing özelliğini çalıştırma ve durdurmada kullanılır.

Klima flap ayarı nasıl yapılır?

Anasayfa » Klima Çözümleri » Klima Flap Ayarı Nasıl Yapılır? Klimanın hava kanatları havanın çıkışına göre aşağıya ya da yukarı olacak biçimde kontrol edilebilir, istenilen bir konumda kalması sağlanabilir. Düğmeyi basılı tutun ve panjurları hareket ettirin. Kanatların salınım aralığı çalıştırma moduna bağlıdır.

You might be interested:  Klima Mikrobu Nasıl Anlaşılır?

Spot swing ne demek?

SPOT SWİNG

Bu buton ile yatay hava kanatçıkları otomatik olarak hareket eder. İsteğe göre de 5 ayrı konumda sabitlenir.

HEAT modu ne demek?

Klimadaki heat modu, ısınmak için kullanılan bir moddur. Klimalar yalnızca soğuk hava verme özelliğine sahip olmayıp sıcak hava verme özelliği ile de bilinir. Bu yüzden ısınmak isteyen kişilerin, klimadaki heat modunu aktif hale getirmesi oldukça önemlidir. Klimadaki heat modu, ısınma modu olarak da belirtilebilir.

Klima modları ne işe yarar?

Sıcaklık ayarı yapılmayan ancak ortamda hava akışı sağlayabildiğiniz bir moddur. Yani klimanızı bir vantilatör gibi kullanmış olursunuz. Fan hızınızı dilediğiniz şekilde (otomatik, düşük, orta, yüksek fan) seçebilirsiniz. Ayrıca fan üfleme açısını, swing (salınım) tuşundan ayarlayabilirsiniz.

Klima Fanda çalışırsa ne olur?

sadece fan çalıştığında dış ünite çalışmayacağı gibi soğutma işlemi yerine sadece havayı dolaştıracaktır ve dışarıdan içeri hava almaz. içerideki havayı dolaştırır. yaklaşık olarak (düşük-orta-yüksek hızda) 15-30-40 w elektrik çeker fanda. soğutmada da yaklaşık olarak 870-900 watt çeker. fark olur tabi

Klima sıcak modu hangisi?

Isıtma konumu için mod tuşuna, kumanda ekranında ‘Güneş’ simgesi görünene kadar birkaç kez basın. Aşağı/yukarı ok tuşlarıyla klima sıcaklık derecesini ayarlayın. Klimanızın ön panelinde en sağda bulunan ikinci lamba yanacak. Bu lamba söndükten sonra klima sıcak hava üflemeye başlayacaktır.

Klima flap motoru ne işe yarar?

Bu motor klimanın ürettiği sıcak ya da soğuk havanın oda içinde dağılmasını sağlamaktadır. 1 fazlı yardımcı sargılı motorlardır.

Klima kumandayı neden algılamaz?

Klimanın fişi prize takılı değilse aslında klima çalışmıyordur ve size de klima kumandayı okumuyor olarak geliyordur. Bu durumda ilk yapmanız gereken klimanın fişe takılı olup olmadığını kontrol etmektir. Klima fişi prize takılı değilse prize takıp yeniden deneme yapabilirsiniz.

You might be interested:  Klima Nasıl Daha Az Elektrik Harcar?

Klimanın üfleme yönü nasıl değiştirilir?

Otomatik (Yatay) Hava Akış Yönü Ayarlama

  1. Ünite kumandası üzerinde AUXULUARY FUNCTION (Yardımcı fonksiyon) düğmesine basmalısınız.
  2. Sonrasında yatay hava akış yönünü seçmek için ADJUST “▲” ve “▼” düğmelerine basmalısınız.
  3. Uygulama sonrasında hava akış yönlendirme kanatçıkları sağa ve sola salınım yapar.

Chaos Swing nedir?

MERHABA, klimalarda kılavuzunda yazan teknik ismi ile chaos swing ozelliginin kumandadan secilmesiyle bircok klima yukari asagi kanat salinimi yaparken, bazilari ise ic kanatlari saga sola salinim yapabilmektedir.

Iclean ne demek?

Temizleme özelliğidur. Fonksiyonun amacı evaporatör üzerinde biriken tozları temizlemek ve evaporatör içinde kalan suyu kurutmaktır.

Elegant plus ne demek?

Baymak, ekonomik, estetik, sessiz ve 0,5°C’ye kadar hassas sıcaklık kontrolü sağlayan yeni klima modeli Elegant Plus’ı kullanıcıların beğenisine sunuyor. Elegant Plus soğutmada A++, ısıtmada A+ enerji verimlilik değerlerine ek olarak ECO Mod özelliğiyle klimaların korkutan faturalarına da çözüm getiriyor.

Dry Mode ne anlama gelir?

Klimada DRY Nedir? Klimalarda nem alma modudur. Nemli geçen günlerde klimanızı nem alma modunda çalıştırarak ortam nemini ideal düzeyye ulaştırabilirsiniz.

Klimalarda uyku modu ne işe yarar?

* Uyku esnasında klima kullanılacaksa Sleep modu tercih edilmeli. Bu fonksiyon belli bir süre içinde ortam sıcaklığını, set edilen değerin üstünde ayarlayacak ve bir müddet sonra cihazı kapatacaktır.

Iclean ne demek?

Temizleme özelliğidur. Fonksiyonun amacı evaporatör üzerinde biriken tozları temizlemek ve evaporatör içinde kalan suyu kurutmaktır.

Klima üzerindeki işaretler ne anlama gelir?

Klima kumandasında pervane işareti var ise bu fan demektir. Kumanda üstündeki üçgen simgesi otomatik modu simgeler. Kelime olarak karşılığı ise Auto olmaktadır.

Add a Comment

Your email address will not be published.