Electra Klima Hangi Firmanın?

1994 Aralık ayından beri Türkiye’de, Klimatek A.Ş. tarafından temsil edilen ve distribütörlüğü yapılan Electra split klimaları Electra Consumer Products Ltd. tarafından üretiliyor. Firmanın farklı ülkelerde 6 adet ündüstriyel üretim fabrikası bulunuyor.

Electra nasıl bir marka?

58 ülkeye ihracat yapan Electra yılda 1,5 milyon klima üretimi ile Avrupa’nın en büyük klima üreticisi durumundadır. ISO 9000, EC Kalite Standartlarında ve üstün elektronik özelliklerle Fransa’da imal edilen WMN ‘ince’ duvar serisinde üç filtre vardır.

Electra klima nasıl kullanılır?

Electra Kullanım Kılavuzu

  1. Başlat/durdur düğmesi. Klimayı çalıştırmak ya da kapatmak istediğinizde bu düğmeyi kullanabilirsiniz.
  2. Çalışma konumunu seçme düğmesi.
  3. I FEEL yani hissediyorum düğmesi.
  4. Fan düğmesi.
  5. TEMP. + düğmesi.
  6. TEMP. – düğmesi.
  7. SLEEP yani uyku düğmesi.
  8. Hava dağılım yönünü yönlendirme düğmesi.

Electra klima zaman Ayarı Nasıl Yapılır?

Düğmeye bastığınızda LCD ekranda oda sıcaklık derecesi görüntülenir. SET yani zaman ayarlama düğmesidir. Klimanın zaman ayarını yaparken, yaptığınız ayarı “SET” düğmesine basarak onaylayabilirsiniz. SET düğmesine basmazsanız eğer yaptığınız ayar onaylanmaz ve klima zaman ayarını kaydetmeden çıkmış olursunuz.

Klima sıcaklık ayarı nasıl yapılır?

Klimanızın kumandasının sağ üst köşede bulunan açma kapama düğmesine basın ve kumandanın kapağını açın. Sol tarafta yer alan, üzerinde kar tanesi, siyah üçgen ve güneş şekli olan düğmeye kumanda ekranında ‘Güneş’ görseli gelene kadar birkaç kez basın. Aşağı/yukarı ok tuşları ile klima sıcaklık derecesini ayarlayın.

You might be interested:  Kuluçka Makinasında Havalandırma Nasıl Olmalı?

Klima kumandası olmadan nasıl çalışır?

Klimanızın iç ünitesinde yer alan ‘ON/OFF’ tuşunu kullanarak cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu yöntemde sıcaklık ayarı yapılmaz. Klima en son soğutma modunda çalıştırıldıysa, otomatik olarak 22 Santigrat dereceye ayarlı olacaktır. Isıtma modunda çalıştırıldıysa sıcaklık 24 Santigrat dereceye sabitlenir.

2ndF ne demek?

Saatin Ayarlanması

Uzaktan kumandanızın kapağını açınız. ”2ndF” tuşuna basınız ve ekranda ”2ndF” imgesinin gözüktüğünü kontrol ediniz. ” Zaman arttırma veya zaman azaltma tuşlarından birine basınız. Basılan tuşa bağlı uzaktan kumandanızın göstergesinde beliren saat birer dakika artacak ve azalacaktır.

Klima kumandasında Select ne demek?

Cihazı üzerinde yer alan açma kapatma tuşu ile çalıştırdıktan sonra kumandanızı klimanızın dijital ekranına doğru ya da alıcı gözün olduğu yöne doğru tutmanız gerekiyor. Akıllı kumanda üzerinde (s) tuşu göreceksiniz select anlamındadır. Bu tuşa her tıklamanızda ekrandaki değerin +1 olarak yükseldiğini göreceksiniz.

Vestel klimada zaman ayarı nasıl yapılır?

Klimanızın açılış ve kapanış saat ayarı: Kumandanızın “Zaman/Ayar” tuşuna ekranda ”On” sembolü belirene kadar basın. Saat ayarını aşağı/yukarı ok işaretlerine basarak yapın. ”Ayar/İptal” tuşuna basarak ayarlamayı bitirin. Aynı şekilde “Zaman/Ayar” tuşuna ekranda ”Off’ sembolü belirene kadar basın.

Klima Kumandası neden çalışmıyor?

Uzaktan kumandanızın pillerini kontrol edin ve yeni pil takarak deneyin. Klima iç ünitesi ile uzaktan kumanda arasındaki mesafenin çok uzak olmamasına ve yakın mesafe olacak şekilde komut vermeye dikkat edin. Floresan gibi farklı bazı aydınlatma ürünleri kumanda sinyaline engel olabilir.

Dış Ünitesiz klima nasıl çalışır?

Dış ünitesiz klimalarda tek bir ünite olur o da iç ünitedir. Drenaj bağlantısı olmaz. Drenaj suyunu yoğuşturmaktadır ve kondenzasyon havası ile dışarı yollamaktadır. Özel tasarımı ile tarihi binalarda, otellerde, residence lerde, dış ünite montajının yapılamadığı her yerde kullanılabilir.

You might be interested:  Midea Klima Ne Malı?

Klima dış ünite montajı nasıl yapılır?

Vibrasyon sesinin duyulmaması için dış ünite montajı duvarın ortasına yapılmamalı, mümkün olduğunca kolon ve kirişlere yakın monte edilmelidir. Dış ünite, ısı kaynaklarına, diğer klima cihazlarının üfleme ağızlarına, egzoz fanlarına buhar ve yanıcı gaz kaynaklarına yakın monte edilmemelidir.

Klima ısıtmıyor neden olabilir?

Klimanızın kumandasında arıza meydana geldiği için ısıtma bölümü işlevsiz hale gelmiş olabilir. Klimanın kompresörü arızalı olabilir. Cihazın bakır boru hattında arıza olabilir. Klimanın iç veya dış ünitesindeki fanda sorun olabilir.

Add a Comment

Your email address will not be published.