Arçelik Klima Saat Ayarı Nasıl Yapılır?

Arçelik Klimada Saat Ayarı Nasıl Yapılır? Klimanız açık değilse önce açma/kapama düğmesine basarak cihazı açın. Kumandanızın ön kapağını açın. “2ndF” düğmesine basın. Kumanda ekranında “2ndF” simgesi görünür. Saat sembollü ▼ ve ▲ düğmelerinden birine basın.
Klimanızın açılış ve kapanış saat ayarı: Kumandanızın ‘Zaman/Ayar’ tuşuna ekranda ”On” sembolü belirene kadar basın. Saat ayarını aşağı/yukarı ok işaretlerine basarak yapın. ”Ayar/İptal” tuşuna basarak ayarlamayı bitirin. Aynı şekilde ‘Zaman/Ayar’ tuşuna ekranda ”Off’ sembolü belirene kadar basın.

Arçelik klima Uyku Modu ayarı nasıl yapılır?

Klimanızı uyku moduna almak için kumanda ekranında yıldız sembolü belirene kadar ”Zaman Ayarı” tuşuna basın. Ardından aşağı yukarı ok işaretlerine basarak kapanış süresini ayarlayın. Tuşlara her bastığınızda klimanın kaç saat sonra duracağını gösteren rakam artacak veya azalacaktır.

Klimada zamanlayıcı nasıl kapatılır?

TIMER OFF Fonksiyonunu Ayarlama

  1. Önce cihazın güncel saat ayarında olduğundan emin olun.
  2. İç ünitenin işletimde olduğundan emin olun.
  3. TIMER OFF düğmesine basın.
  4. Kumanda ekranında “TIMER OFF” göstergesi yanıp sönecektir.
  5. ▼ ve ▲ tuşlarına basarak istediğiniz kapatma zamanını programlayın.
You might be interested:  Split Klima Kompresör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Arçelik klima sıcak ayarı nasıl yapılır?

Isıtma konumu için mod tuşuna, kumanda ekranında ‘Güneş’ simgesi görünene kadar birkaç kez basın. Aşağı/yukarı ok tuşlarıyla klima sıcaklık derecesini ayarlayın. Klimanızın ön panelinde en sağda bulunan ikinci lamba yanacak. Bu lamba söndükten sonra klima sıcak hava üflemeye başlayacaktır.

Arçelik klima PO ne demek?

Bu konumda dijital gösterge “ Po “ işareti belirecektir. Bu konum, siz uyurken odanızın çok soğumasını veya ısınmasını önler. Klimanız soğutma veya ısıtma yaparken uyku konumu seçildiğinde en uygun konforu sağlayacak şekilde çalışır ve belirlediğiniz süre sonunda durur.

Arçelik Inverter klima uyku modu ne işe yarar?

Uyku Modu Ne İşe Yarar? Klima ısıtma ya da soğutma yaparken uyku konumu seçilirse en uygun konforu sağlayacak şekilde çalışır. Belirlenen süre sonrasında da durur. Siz uyurken odanızın çok soğumasını ya da ısınmasını önler.

Klima uyku modu nasıl ayarlanır?

Klima kumandanızın orta kısmında yer alan açma/kapama düğmesine basın. Mod tuşundan istediğiniz çalışma modlardan birini seçin. Aşağı yukarı ok işaretlerine basarak sıcaklık ayarını yapın. Klimanızı uyku moduna almak için kumanda ekranında yıldız sembolü belirene kadar ”Zaman Ayarı” tuşuna basın.

Klimada Timer ışığı neden yanar?

Timer ışığının 5 kez yanıp sönmesine sebep olan arıza durumları ise; Klimada serpantin sensörü arızası olabilir. Borularda arıza meydana gelmiş olabilir. Ana kartta bir sorun oluşmuş olabilir.

Klimada Timer ne anlama gelir?

TIMER ON zamanlayıcıyı açma özelliğidur. Klimanın çalışması gereken saat ayarlandığında klima o saatte çalışır.

Klima çalışırken neden kapanır?

Evinizdeki elektrik voltajı, dış ortam sıcaklığı gibi farklı etkenlerden dolayı, klimanız korumaya girmiş olabilir. 3 dakika içerisinde ürününüz tekrar devreye girecektir. Siz de kumanda üzerinden ürününüzü kapatıp açarak tekrar çalıştırabilirsiniz.

You might be interested:  Klima Boğaz Kuruluğu Nasıl Geçer?

Arçelik klima kışın kaç derecede olmalı?

Kışın klima sıcaklık derecesi 23 – 24 derece olmalıdır. Klimanın sıcaklığını düşürürken her bir derecenin elektrik tüketimini %10 artırdığını unutmamak gerekir.

Klima ısıtması için kaç derece olmalı?

Klima soğuk ayarı konfor sıcaklığının 25 derece olması gerekiyor. O bile rahatsız ediyorsa 26-27 dereceye çıkartabiliriz. Doğru kullandığımız zaman klima mükemmel bir soğutma aracı oluyor. Klima sıcak ayarı ise yine aynı şekilde 23 – 24 derecelerde ideal olarak gösteriliyor.

Arçelik klima sıcak ayarı kaç derece?

Kumanda üzerindeki ‘Mode’ tuşuna, ekranda ”güneş” sembolü gözükünceye kadar basın. Son olarak aşağı/yukarı ok tuşları ile sıcaklık 30° seçin. Klima kumandanızın orta kısmında açma/kapama düğmesi varsa ona basın. Sol tarafta yer alan ‘Mod’ tuşuna basarak ısıtma moduna alın.

Klima da PO ne demek?

“P0” işareti “power” anlamına gelmektedir. Klimanın bulunduğu ortam, olması gerektiğinden daha sıcak ise klima, soğutucu modunu güçlendirir. Soğutucunun güçlendirici modu, 18 derece olarak sabitlenmiştir. Yani bu süreç, oda sıcaklığının 18 dereceye kadar düşmesine kadar devam eder.

Klima soğutmuyorsa ne yapmalıyız?

Klima Az Soğutuyor ise Ne Yapmalıyım?

  1. Klimanın filtrelerinin temiz olup olmadığını kontrol edin.
  2. Klimanın hava akımının açık olduğundan emin olun.
  3. Klimanın yıllık bakımını yaptırmayı ihmal etmeyin.
  4. Klimanın soğutma derecesinin uygun ayarda olduğundan emin olun.

Arçelik klima oto temizleme ne demek?

Arçelik klimalarda bulunan ‘Otomatik Temizleme’ fonksiyonu, cihaz kapatıldıktan sonra iç ünite fanının 30 dakika daha çalışmasını sağlar. Böylece soğutma sırasında eşanjörde (akışkanlar arası ısı transferi yapan alet) oluşan nem buharlaşır.

Gece yatarken klima kaç derece olmalı?

Klima kullanımında ideal sıcaklığı uyanıkken 24, uykuda ise 25-26 derece olduğunu kaydeden uzmanlar, ‘Klima kullanımı için ideal sıcaklık seviyesi 24 derece olarak kabul ediliyor. Geceleri ise 25 – 26 derece arasına ayarlamak uyku kalitesi açısından yarar sağlıyor.

You might be interested:  Motor Soğutma Suyu Nasıl Değiştirilir?

Klima uyku modu nasıl çalışır?

Uyku modunda olan bir klima ise; yarım saat sonra 1 derece, 1 saat sonra da sıcaklığını 2 derece artırır. Klimanın bulunduğu oda da yatanlar da bu uyku modu özelliği sayesinde vücut sıcaklığı düşmüş bile olsa ortam sıcaklığının artması ve hava akımının düzenlenmesiyle üşümeden rahat bir uyku uyurlar.

Klima uyku modunda elektrik harcar mı?

Uyku modunu seçin

Gündüzleri güneşin etkisiyle sıcaklık daha da yükseliyor. Ama geceleri nisbeten düşüyor. Klimanızı kullanırken bunu da göz önünde bulundurun. Varsa klimanızı uyku modunda çalıştırın, yoksa geceleri düşük fandaki programı kullanarak da yılda 60 TL kar edebilirsiniz.

Klima da Sleep ne demek?

* Uyku esnasında klima kullanılacaksa Sleep modu tercih edilmeli. Bu fonksiyon belli bir süre içinde ortam sıcaklığını, set edilen değerin üstünde ayarlayacak ve bir müddet sonra cihazı kapatacaktır.

Add a Comment

Your email address will not be published.