Kırklareli VRF klima

19
Kırklareli VRF klima
Kırklareli VRF klima sistemleri

Kırklareli VRF klima

Kırklareli VRF klima , sektesiz bir hava aktarımı sağlamak üzere programlanmış ileri teknolojik mekanizmalardır. Klima kullanımında ve enerji denetiminde daha hassas bir kontrol alanı yaratılmıştır. Donanımlı dış ünitelerle, daha esnek borulama ve daha karmaşık binalara yüksek optimizasyon sağlanır.

Gelişmiş ısı eşanjörleri, performans ve verim alımında yüksek değerler gösterir. Model çeşitliliği standart ısıtma-soğutma ünitelerine göre daha fazla tercih imkânı tanır. Kompakt kanallı iç ünitelerden, hafif duvar tipi panellere kadar bir açılım söz konusudur.

Kırklareli VRF klima çalışma koşulları nasıldır?

Bu cihazların verimliliğinde ve yıllık tüketim grafiğinde, kullanım alanıyla olan uyum dengesi önem taşır. Bunun için bina entegrasyonunda yetkin kurumlardan hizmet almak gerekiyor. Hassas ölçümleme ve niceliksel değerlerin belirlenmesiyle, verim limitlerini yükseltmek mümkün.

VRF çalışma koşulları bazı marka ve modellerde farklı bir teknik veri sunar. Genel sınıflamada bu ünitelerin -20 ila 50 üzeri ortam sıcaklıklarında bile üstün performans sergilediğini söylemek mümkün.

Kırlareli VRF klima arızalanma sırasında nasıl bir yol haritası izler?

Eski klima kurgularında arızalanma risk oranı oldukça yüksek olmaktaydı. Ayrıca onarım ve bakım programlarında daha karmaşık bir süreç karşımıza çıkıyordu. VRF sistemler daha az müdahale ile uzun yıllar aynı verimde çalışmak üzere programlandılar.

Böylece kurulum sonrası bakım ve servis gereksinimi de en aza indirildi. Olası arızalanmalarda merkezî sistemlerin yarattığı kesintiye de bu cihazlarda rastlamıyoruz. Aksama olan hedefe yönelik lokal müdahaleler yeterli oluyor.

Bu zaman zarfına diğer ünitelerde herhangi bir duraksama yaşanmıyor. Çok kompresörlü modellerde bir kompresörün devre dışı kalması durumunda, yedekleme usulüyle ısıtma ve soğutma programlarına devam ediliyor.

Kırklareli VRF Klima Sistemi

Kırklareli VRF klima sistemi, toplam borulama mesafelerinde rekor değerler sağlıyor. Parçalı bir kurgu yerine, daha kompakt ve üniteler bir sistem tasarımı mümkün kılınıyor. Dış üniteden en uzak yapısal hücrede bile, daha homojen ve verimli bir ısıtma-soğutma gerçekleştiriliyor.

VRF kullanıcı yönergesi nasıldır?

Bu ürünlerde tasarım, proje ve kurulum en önemli süreci temsil eder. Bundan sonraki aşama, kullanıcıya gerekli bilgilerin aktarılması ve sistemle temasının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Kurulumu sağlanan sistemin teknik özelliklerine göre değişen bir kullanıcı yönergesinden bahsedilebilir.

Merkezî kontrol imkânıyla hızlı bir programlama sağlamak mümkün. Buna karşılık bazı modellerde iç ünite panelinden ve uzaktan kumanda aracılığıyla arzu edilen operasyon aktif edilebilir. Ayrıca akıllı bina sistemiyle uyumlu modellerde, WİFİ üzerinden de etkileşim sağlanabilir.

Modern ve gelişmiş modellerde dokunmatik panelli kumandalar oldukça yaygın. LCD ekranı ve çok dilli seçenekler de yine kontrol mekanizmaları türevleri arasında.

Kırklareli VRF Klima Sistemleri

Kırklareli VRF klima fiyatları 2020 , iç ve dış ünitelerin teknik özelliklerine göre bir performans süreci meydan getirirler. COP ve EER değerleri yükseldikçe, yıllık verimde artış ve tüketimde düşüş gözlenir. DC İnverter teknolojisi, bugün VRF üretiminde popülaritesi en yüksek tasarımlar arasında yer alıyor.

Ayrıca R-410A akışkan gazının sağladığı doğal etkiler nedeniyle sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz.

VRF proje hizmeti nereden alınır?

Çeşitli markaların yetkili bayii olarak hizmet veren profesyonel kurumlardan VRF projelendirme ve entegrasyon hizmetleri satın alabilirsiniz. Ücretsiz keşif uygulaması sağlayan kurumlardan bina analiz süreci talep edebilir ve size en uygun sistem tasarımını hayata geçirebilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.