Kars Vrf Klima

24
kars klima
Kars vrf klima sistemleri

Kars VRF klima

Kars VRF klima , piyasada VRV adıyla da karşınıza çıkan çoklu ticarî iklimlendirme programlarıdır. Yeni çağın en güçlü ve verimli klima sistemleri olarak, çok sayıda binanın ısıtma ve soğutma yükleri bu cihazlar tarafından sağlanmaktadır.

HVAC sistemlerinin gelişiminde birçok üretici firmanın etkisi bulunuyor. Bugün VRF klima üretim ve satışında başı çeken markalar, farklı tasarım ve kabiliyetlerle kullanıcılara hitap ediyor. Hem ülke çapında hem de dış pazarda VRF kullanımı oldukça yaygın. Bunda sistemin esnek bir optimizasyon olanağı sağlaması önemli rol oynuyor.

Kars VRF klima tipleri nelerdir?

VRF iç ve dış ünite olmak üzere 2 ana sistem parçasından müteşekkildir. Bunların ara bağlantısında da borulama tesisatı tasarlanır. Dış üniteler sistemin yönetici merkezi olup, tüm iç hava işlemcilere akışkan dağıtımından sorumludur. İç ünite tipleri daha çok montaj ve fan sisteminde ayrıklık gösterirken, dış ünitelerde çalışma mantığı bakımından bir gruplandırmadan söz edilebilir. VRF dış ünite tipleri şunlardır:

1. Sadece Soğutma Yapan VRF: Bu cihaz bazı özel yapı tiplerinde tercih edilmekle birlikte, genel kullanımda yoğunluğu azdır. Isıtma gereksinimi karşılanmamaktadır. Soğutma ihtiyacı olan mahâller için tercih edilmektedir. Çeşitli iç ünitelerle kombine edilebilirler.

2. Isı Pompası VRF: Genel piyasada en çok satışı yapılan VRF tipidir. Sistem aynı anda birçok iç ünitede ısıtma veya soğutma yapmak üzere çalışır. Çeşitli iç ünite modelleri ile projelendirilebilir.
3. Isı Geri Kazanımlı VRF: Bu cihaz, VRF sistem tipleri arasında en kompleks üretim programıyla meydana getirilmektedir. Sistemin en büyük özelliği, aynı anda bir mâhalde ısıtma yaparken diğer bir odada soğutma sağlayabilmesidir.

Kars VRF Klima Sistemleri

Kars VRF klima sistemleri , rotasyonlu çalışma ile oldukça uzun ömürlü bir verim grafiğine sahiptir. Bu sofistike sistemler, bireysel ve kurumsal konfor düzeyini üst seviyeye taşıyacak bir hava aktarımı sağlarlar. Çeşitli yönlere fanlama kabiliyeti, farklı iç ünite modelleri ve filtrelerle ortam havasını idealleştirirler.

Kars VRF faydaları nelerdir?

Bir binada VRF sistemlere sağlanan ısıtma ve soğutma programları, oldukça düşük bir enerji sarfiyatı gerçekleştirecektir. Buna ek olarak, iç ortam havasının niteliği arttıracak bir donanıma sahiptir.

Alanlarda yüzey işgali en aza indirgenmiş ve gürültü seviyesi düşürülmüştür. Bu hem görsel estetik uyum hem de iş gücü veriminde artış sağlayacaktır. Ev tipi VRF klimalar için de konforlu bir yaşam alanı ve dinlenme süreci yarattığından bahsetmek mümkün.

Kars VRF Klima Maliyeti

VRF klima maliyeti, tercih edilen marka ve model ile direkt bağlantılı olacaktır. Tabi burda projelendirme sürecinde elde edilen veriler de önem teşkil ediyor. Bir yapıya uyarlanacak VRF kurgusu için, ön analiz uygulamaları gerçekleştirilir.

Bu süreç bize, ihtiyaç duyulan kapasite ve model hakkında doneler verecektir. Gereken kapasite ve iç ünite adedi belirlendikten sonra, sistemin kurulum maliyeti saptanabilir. VRF sistemlerin hemen hepsi, diğer klasik klima cihazlarına oranla çok daha düşük bir işletme maliyetiyle dikkat çekmektedir.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ‘ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! AUX Klima sistemleri 3yıl garantilidir.