izmir vrf klima

29
izmir vrf klima
izmir vrf klima firmaları

izmir vrf klima

İzmir VRF klima , her türlü mimarîye uyum sağlayacak bir esneklikle üretilmektedir. Yerel Pazar oranlarına bakıldığında; 2011’de VRF dış ünite satışı 2000’lerdeyken geçtiğimiz sene satış rakamları ikiye katlandı.

Bunda yeni üretimlerin çok daha gelişmiş kabiliyetlerle donatılması büyük bir etkiye sahip. Ayrıca yapısal uyumluluk düzeyinin her geçen gün arttırılması ve 88 HP’ye kadar güçlü sistemlerin büyük yükleri karşılayabilmesi de önem taşıyor.

VRF nedir?

Bu komplike sistemlerin genel bir özetini yapmak gerekirse, öncelikle ticarî klima sistemleri grubunda yer aldığını söylemek gerekiyor. Sistemin ana prensibi, aktarılan ısı miktarının ve sistem kapasitesinin ortam şartlarına göre ayarlanabilmesi esasına dayalı.

Akışkan hızını otomatik olarak düşürüp arttırabilen bu etkin sistem, daha fazla alan optimizasyonu ile mükemmel bir iklimlendirme sağlar. Özellikle, büyük ve karmaşık yapılarda iklimlendirme sorunsalının ekarte edilebilmesi adına son derece teknolojik bir buluştur.

Bugün inverter kompresörlerle desteklenen VRF’ler çok daha akılcı bir ısı aktarımı sağlıyor. Bu sayede, yıllık tüketim miktarında bütçe ferahlatan bir düşüş sağlanmış oluyor.

izmir VRF klima özellikleri nelerdir?

VRF sistemler, üretici firmaya ve çeşitli eklentilere göre farklı özellikler gösterebilir. Fakat bu cihazların hemen hepsinde ortak paydalar da yer alıyor. Bunlara değinmek gerekirse, bir VRF dış ünitenin en belirgin özelliği, çok sayıda iç ünite bağlantısına imkân vermesidir.

Bu; tek bir binada yer alan odaların tek sistemden ısıtılıp-soğutulması anlamına geliyor. Her bir hava işlemci, dış ünite tarafından aktarılan diktelerle aktif olmaktadır. Fakat tüm klimaların ayrık bir çalışma kabiliyeti olduğunu da söylemek gerekiyor. Her bir odada farklı kullanıcı gereksinimleri, özel kumandalar ile aktive edilebilir.

İzmir VRF klima sistemlerde yer alan diğer ortak özellikler

• Minimum dış ünite ile, çok geniş hacimlerde iklimlendirme sağlanır.
• Düşük işletme maliyeti gerçekleştirir.
• Kolay ve esnek kurgu ile, farklı mimarî segmentlerde optimizasyon sağlanır.
• Çeşitli kapasitelerle farklı yükler karşılanır.

• Full DC İnverter teknolojisi, daha akıllı bir ısı ve enerji yönetimi gerçekleştirir.
• VRF sistemler çevreci R-410A gazı ile iklimlendirme yapar. Atmosfere negatif etkilerin önüne geçilmiş olur.
• Sistemlerde geniş çalışma aralığı ile, yüksek sıcaklık artış ve düşüşleri karşılanabilir.

• Borulama limitleri oldukça geniştir. Bu da, dikey ve yatay kotta geniş metrajlı yapılar için fizibilite sağlar.
• VRF klima tesisatında güçlü bir yalıtım programı karşımıza çıkmaktadır. Daha az gürültü daha yüksek konfor vâdeder.

İzmir VRF Klima Sistemi

İzmir VRF klima sistemi, binaların dış ve iç yüzeylerinde minimal dokunuşlar isteyen kullanıcılar için oldukça idealdir. Tarihî binalarda da en az alan işgali ile görsel çöküş meydana getirmezler. Halka hizmet veren ve görsel alıcılığı yüksek yapılarla cam giydirme binalar için de en ideal iklimleme sistemlerinden biridir.

Bu sistemlerin iç ünite modellerinde de aynı naiflik ve modüler tasarım dikkat çekiyor. Daha hafif ve zarif iç ünite modelleri, iç mekân dekorasyonları açısından da tercih edilebilir sistem organları arasında yer almaktadır.

İzmir VRF Klima Bayii

İzmir VRF klima bayii, çeşitli marka ve modellerin satış, kurulum ve bakım faaliyetlerinde hizmet veren yetkili kurumlardır. Bu firmalardan her türlü VRf projelendirme ve kurulum sonrası hizmetlerini talep edebilirsiniz. Güvenilir ve yetkin firmalardan VRF klimaların bakım-onarım gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

Bu özel üretimler, ilk kurulumdan gerekli bakım programlarına kadar profesyonel bir dokunuşa ihtiyaç duyar. Yıllık verimde yüksek değerler ve uzun ömürlü kullanım adına, hizmet talep ettiğiniz VRF bayiinin kurumsal yapısına dikkat etmeniz gerekiyor. İzmir geneline hizmet veren VRF bayiilerden, lider markaların ürün grupları ve projelendirme hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! merkezi klima sistemleri 3yıl garantilidir.