Hatay Vrf Klima

21
Hatay Vrf Klima fiyat
Hatay Vrf Klima sistemleri

Hatay Vrf Klima

Hatay VRF klima, opsiyonel iç ünitelerle dekoratif kolaylık sağlamaktadır. Genişleme yönelimi farklılık gösteren yapılarda alternatif kurgulara izin verir. Salon ve odaların mimarî karakteri, klimaların üfleme yönelimini de önemli hâle getirmektedir. Özellikle insan yoğunlu artış gösterdikçe, ısı dağıtımında daha yüksek bir performans gereklilik arz eder.

Hatay VRF klimalarda bu çeşitliliği karşılayacak ünite tasarımları mevcut. Tek yönlü ve dört yönlü kaset tipi klimalar, yine mekân kurgusuna göre tercih edilebilir. Ofis ve konutlarda, düşey duvara yüksek kotta montajlanan duvar tipi üniteler fayda sağlayacaktır. Yine benzer mahâller de ve alternatif alanlarda döşeme tipi klimaların esnek montaj kabiliyetinden faydalanılabilir.

Hatay VRF klima faydaları nelerdir?

Isıtma ve soğutma sistemleri, belli, bir standardı karşılamak üzere tasarlanırlar. Öncelikle mevsimsel performans seviyeleri önem arz eder. Gelişmiş sistemlerde ise, çok daha bireysel beklentiler karşılanıyor.Hatay VRF klimaların en bariz karakter özelliği, aktif olduğu alandaki ısıl değerleri çok hassas bir şekilde dengeleyebilir.

Standart klimalarda belli bir ısı derecesi, ortama aktif olduğu süre boyunca aktarılır. Gereken ortam ısısı sağlandığında cihaz kapalı konuma getirilir. Tekrar ihtiyaç hâlinde operasyon tekrarlanır. Bu tekdüze çalışma prensibi, VRF sistemlerde oldukça farklı bir işleyişe dönüşüyor. Özetle vrf sistem, çalıştığı süre boyunca akış hızını ve miktarını otomatik olarak ayarlayabiliyor. Daha az kullanıcı müdahalesi ile, daha yüksek bir verim sağlanmış oluyor.

VRF yatırım ve işletme maliyeti ne kadar?

Hem bireysel hem de kurumsal bazda en önemli hususlardan biri de bütçe planlaması. Kullanıcı tercihleri genelde ilk yatırım maliyetinin düşük olduğu ürünler üzerine olmaktadır. Sürekli ihtiyaç duyulan bu mekanizmaların tercihinde, öncelikle işletme maliyetine göz atmak gerekiyor.

SEER ve SCOP değerleri, bir klimadan alınacak verim ve tüketimde göstereceği performansı anlatan özelliklerdir. VRF sistem klimaların hemen hepsi, kullanımda belli bir tasarruf sağlar. Fakat tercih edeceğiniz marka ve modele göre bu oran değişiklik gösterecektir. İlk yatırımda bir miktar daha yüksek bütçeli olsalar da, A+++ seviyesinde bir enerji etiketi, uzun vâdede çok daha düşük faturalar anlamına geliyor.

Hatay VRF Klima Sistemi

Hatay VRF klima sistemi, bugün çok farklı bölgelerde ve çok sayıda binada kullanılıyor. Yeni inşâ sürecindeki yapılarda, ana yapı organı olarak tasarlanıyor. Akıllı ev sistemleri dâhilin de katlı binalarda da karışımıza çıkıyor.

Çağdaş yaşam düzeyini destekleyen pek çok teknolojik ürün gibi, iklimlendirme sorunsalına yenilikçi bir çözüm olarak VRF sistemler tercih ediliyor.

VRF montajı nasıl yapılır?

Bir iç ve birden fazla dış üniteyle, bazı hâllerde 2-3 dış üniteye bağlı klimalar serisi şeklinde tasarlanmaktadır. Bu farklılıklar, yapının ihtiyaç duyduğu kapasiteye göre belirlenir. VRF projelendirme sürecinde belirlenen ürün tipi, montaj uygulamasında atılacak adımları da belirler. Her şeyden önce iç ünitelerin yönetici dış kondens ile olan uzaklığı hesap edilecektir.

Bu hem uzaklık hem de yükseklik açısından değerlendirilir. Borulama limitleri marka ve modele göre değişkenlik gösterecektir. Binada varsa tesisat boşlukları kullanılır. Tesisat düzenlemesi gerekiyorsa, öncelikle bu uygulama hayata geçirilecektir. Hatay VRF klima dış üniteleri, atmosfere açık alanlara yerleştirilir.

Hatay Vrf Klima Servisi

Bu bir balkon, teras ya da ya da bahçe katı gibi herhangi bir açıklık olabilir. İç ünite montajında ise çok da özel bir planlama gerekiyor. Her oda için ayrı bir model tercih edilebileceğinden, odalarda montaj faaliyetleri de farklılık arz edebilir. İç ünite entegrasyonunda dikkat edilecek bazı incelikler var. Bunlar;

• Dikey duvar montajında en ideal yükseklik hesaplanmalı.
• Direk gün ışığı alan yüzeylere montaj yapılmamalı.
• Cihaz yakınında ısı yayan bir sistem bulunmamalı.
• Aşırı nemli bölgelerden uzak bir kurgu gerçekleştirilmeli.
• Pencere ve kapı açıklıkları hesaba katılarak, ısı kaybı yaratan bölgelere adaptasyon yapılmamalı.

Hatay VRF Klima Bayii

Hatay VRF klima bayii, sektöre hakim, sistem dilinden anlayan ve geniş bir bölgede hizmet veren kuruluşlardır. VRF proje, kurulum, bakım ve onarım gibi safhalarda hizmet veren bayiler, yetkin bireylerden kurulu bir personel ağına sahip olmak zorundalar.

Bu kompleks üretimlerin kurulum ve kullanım sürecinde dikkat edilecek hassasiyetler mevcut. İdeal kurgu, ideal proje, verimli ve uzun ömürlü bir kullanımı deneyimi sağlar. Tüm bu kazanımların sağlanabilmesi için, kurumsal VRF bayilerinden hizmet alımı sağlayabilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf klima sistemleri 5 yıl garantilidir.