Diyarbakır VRF klima

58
Diyarbakır vrf klima

Diyarbakır VRF klima

Diyarbakır VRF klima, modern bir klima üretimidir. Çevreye zarar vermeyen çalışma prensibi ve ortamlarda daha yumuşak esinti etkisiyle sıklıkla tercih ediliyor. Hava aktarımında diğer sistemlerden çok daha gelişmiş bir yol izleyen VRF’ler, homojen ısı dağıtım prensibine sahip.

Direkt insanların bulunduğu alana değil, alanın tamamına ısıl kütleleri yayan gelişmiş bir fan sistemi bulunuyor. Fanlama sırasında ortamda arındırılmış bir atmosfer yaratır. Ayrıca pek çok model, iç mekânda meydana gelen atık hava partiküllerini ve bakterileri absorbe edecek bir emiş gücüne sahiptir.

Diyarbakır VRF klima sistemleri

Gelişmiş markaların ürünlerinde, iyonizer filtreler kötü koku varlığına karşı da önlem alıyor. Çevresel ve bireysel etkilerle oluşan tüm kötü kokular, iyon etkisiyle asimile ediliyor. İnsanlar için daha yaşanılır iç mekânlar ve yüksek sağlık standartları sağlanmış oluyor.

Gelişen toplumlarda, hem ev yaşantısı hem de iş alanları daha nitelikli bir düzeye eriştiriliyor. Bu bazı iş kollarında seçenek olmaktan ziyade, yasal bir zorunluluk hâlini alıyor. Özellikle sağlık ve gıda endüstrisinde ortam havalandırılması oldukça elzem.

Diyarbakır VRF klima fiyatları

Ayrıca bu alanlarda bakteri ve mikro organizmaların da ekarte edilmesi gerekiyor. VRF sistemler, iklim ihtiyacını karşılarken ortam havasının niteliğini de arttırmaya yönelik bir çalışma düzenine sahip. Böylece hem endüstriyel yapılarda hem de bireysel ofislerde kullanımı oldukça yaygın.

Diyarbakır VRF klimalarda çeşitli marka seçenekleri mevcut. Daikin, Fluo vrf , Fujitsu, aux vrf ,Mitsuishi, Fujitherma vrf klima, Midea, Panasonic bunlardan bazıları. Piyasa bu ürünün tanıtımını Daikin 1980’li yıllarda gerçekleştirdi. İlk süreçte servis ve yedek parça olanağı açısından bazı soru işaretleri bulunuyordu.

Gitgide Avrupa’ya ve Amerika’ya kadar bir yayılma gösterdi. Bugün gelinen noktada oldukça geliştirilmiş VRF sistemleri, servis ve yedek parça açısından da nitelikli bir alan yaratıyor.

Diyarbakır VRF Klima Sistemi

Diyarbakır VRF klima” sistemi, avantajlar ve kazanımlar açısından bakıldığında üstün bir performans sergiliyor. Bir VRF kullanımında pek çok inovatif kazanç mevcut. Bunların en başında ise enerji tüketim performansı geliyor. Bir elektronik sistemde sağlanan iş gücü kadar, bu süreçte tüketilen enerji miktarı da önem taşımaktadır.

Özellikle alan hacmi genişledikçe daha fazla ısı ihtiyacı, daha yüksek bütçeli iklimlendirmelere yol açmaktadır. VRF sistemler tam da bu sorunsalın ekarte edilmesi amacıyla üretilmiştir. En geniş iç hacimlerde bile en düşük ekonomik bütçelere tekabül etmesi yönünden VRF sistem son derece teknolojik bir buluş. Bunu sağlayan pek çok etmen bulunuyor. Fakat ilk sırada, sistemin ısı aktarım prensibinden bahsedilebilir.

Diyarbakır VRF klima servisi

Akıllı sistemler çağında, klima ünitelerinin de akıllı bir iş gücü sağlaması oldukça akloa yatkın. VRF sistem’ler en basit anlatımla, akıllı klima programlarıdır. Ortamda gereken ısı değerini algılar ve bundan aşağı ya da yüksek bir taşıma sağlamaz. Nokta atışı bir ısı aktarımıyla harcanan güç düzeyini de en aza indirger.

İnverter VRF sistemi ekseriyetle ısı sensörleri tarafından sistem beynine aktarılan bilgiler ışığında bir çalışma sergilemektedir. Bu sensörler en doğru kararı verebilmek adına kumanda içinde yer almaktadır. Odanın genel ısısından ziyade, bireyin bulunduğu alandaki değerler dikkate alınır. Komporesör devir hızı bu bilgilerle en ideal değere ayarlanır.

Diyarbakır VRF klima bayi

İşte VRF sistemi çalışma prensibinin en genel özeti bu kompresörlerin kapasite ayarıyla yapılabilmektedir. Sistemde daha buna benzer pek çok kazanımdan bahsetmek mümkün. Özellikle gelişmiş fan sistemi ve filtreler, daha nitelikli bir iş ve yaşam alanı sağlayacaktır. Hem uzaktan hem de bireysel ünite kontrolü de yine VRF sistemi ’in göze çarpan özellikleri arasında.

Diyarbakır VRF Klima teklif al

Diyarbakır VRF klima sistemleri, tek bir dış ünite ile çok sayıda bina hücresinin iklimlendirilmesine olanak tanır. Bazı hâllerde birkaç dış ünite kurgusu da gerçekleştirilebilmektedir. Her odada yer alan iç ünite, bağımsız şekilde kontrol edilebilmektedir.

Odalarda aktif ve pasif olarak ayrı ayrı programlanabilen iç üniteler, çeşitli kabiliyetlerle birlikte üretilmektedir. Kaset tipi, duvar tipi, salon tipi, gizli tavan tipi, döşeme tipi gibi çeşitli montaj seçenekleri bulunmaktadır. En ideal VRF projesini hayata geçirmek için VRF teklif hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! AUX Klima sistemleri 3yıl garantilidir.