Çankırı VRF klima

65
Çankırı VRF klima
Çankırı VRF klima

Çankırı VRF klima

Çankırı VRF klima, hassas hız ve kapasite kontrolüyle öne çıkan modern HVAC programlarıdır. Bu sistemler günümüzde doğu-batı pazar oranlarında en yüksek paya sahip.

1980’lerde Daikin tarafından ilk örneği yaratılan VRF’ler, bugün çeşitli markaların üretiminde farklı bir niteliğe bürünüyor. Çeşitli iç ve dış ünite tasarımları, hem VRF maliyetinde azalmaya neden oluyor hem de daha geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Çankırı VRF klima servisi

Gelişen toplumlarda sağlık ve hijyen koşulları her yapıda dikte edilmektedir. Bazı sektör binalarında bu koşulların sağlanması ise yasalarla sabit kılınmıştır. Bunlar daha çok sağlık ve gıda kuruluşları olsa da, bugün tüm kapalı mekânlarda iş ve yaşam düzeyini arttırmak birincil hedef. Bunun için öncelikle kötü hava şartlarının bertaraf edilmesi gerekiyor.

İşte VRF’i standart klimalardan ayıran en belirleyici özellik, ortam havasına sağladığı olumlu katkılar. Ortamdaki havayı absorbe ederek temizleyen modeller olduğu gibi, ortama taze ve steril hava atışı gerçekleştiren modeller de mevcuttur.

Çankırı VRF klima fiyatları

Bu ayrıklıklar üretici firmaya göre farklılık arz-edebiliyor. Genel olarak VRF sistemler, özel filtre düzenekleri ile tüm bakteri, küf ve nem oluşumunu yok etmeyi hedef alan bir prensibe sahip. Sağlık ve hijyen dışında diğer önemli bir husus ise bütçe dostu tüketim politikası.

VRF’ler diğer sistemlere oranla yıllık harcamada %50’leri aşan bir azalma sağlamaktadır. Böylece ısınma ve serinleme gereksinimlerini karşılamada harcanan maliyette gözle görülür bir tasarruf sağlanmış olur.

Çankırı VRF klima sistemleri

Çankırı VRF satış” ve kurulum yapan tüm firmalarda fiks hizmet kollarından bazıları; VRF teklif ve yapı keşif programlarıdır. Bunlar, cihaz seçiminde en doğru adımların atılması için oldukça önemli. Öncelikle ne kadarlık bir güç ve kapasiteye ihtiyaç duyduğunuzun belirlenmesi gerekiyor. Bu bilgiler, sistemin teknik donanımda nasıl bir tabloya sahip olması gerektiğini belirler.

Ayrıca model seçiminde ve iç ünite montaj karakterinin saptanmasında hem yapının izin verdiği ölçüler hem de bireysel tercihler dikkate alınmalı. Tüm gereksinimler belirlendikten sonra kullanıcıya sunulan alternatiflerden tercih etmeniz mümkün. Böylece uzun yıllar kullanımdan yüksek bir verim sağlayacaksınız.

Çankırı VRF Klima Sistemi

Çankırı VRF klima sistemi, konutlardan iş merkezlerine kadar pek iç mekânın iklimlendirilmesinde fayda sağlamaktadır. Her yapı tipinde kullanılacak sistem donanımı farklılık arz eder. VRF sistemi  ürünlerinde su soğutmalı ve hava soğutmalı olmak
üzere iki temel çalışma prensibi bulunuyor. Bugün, pek çok yapıda ek bir sisteme ihtiyaç duymaması bakımından hava soğutmalı VRF klima sistemleri kullanımı oldukça yaygın. Ayrıca ısı geri kazanımlı ve ısı pompası modellerden de tercih edilebilir. Isı geri kazanımlı VRFklima , aynı anda ısıtma ve soğutma gereksinimi olan komplike yapılarda kullanılmaktadır. Yazın serinletme kışın soğutma programları için ısı pompası  yeterlidir.

Çankırı VRF Klima Servis

Çankırı VRF klima servisi, bu cihazların gerekli bakım ve kontrol hizmetlerinin sağlanmasında faaliyet gösteren kuruluşlardır. Bugün VRF projelendirme, satış ve kurulum gerçekleştiren pek çok firma, servis destek hizmeti de sağlamaktadır.

Diğer sistemlere kıyasla çok daha az arızalanma gündeme gelse de, her elektronik sistemde zamanla bazı aksamalar olabilir. Bu süreçte gerekli alana doğru müdahalelerde bulunmak ve eskiyen parçaları yenisiyle değiştirmek gerekebilir. Ayrıca filtrelerin ve fan motorunun bakım ve temizliği de uzun aralıklarla da olsa mevzu bahis olacaktır.

Tüm bu süreçte VRFservis olanaklarından faydalanarak, sistemden alınacak verimin ilk günkü seviyesine erişmesini sağlayabilirsiniz. VRF bakım, onarım, temizlik, yedek parça ve benzer ihtiyaçlarınızda en yakın VRFservisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! AUX Klima sistemleri 3yıl garantilidir.