Çanakkale VRF klima

62
çanakkale vrf klima
çanakkale vrf klima

Çanakkale VRF klima

Çanakkale VRF klima, doğru tasarımla oldukça düşük maliyetler yaratan teknoloji çağı iklimleme sistemleridir. Merkezi klima sistemleri ısıtma ve soğutma yüklerini karşılamanın yanında çeşitli yapısal ihtiyaçları da karşılıyor. Bunların başında ortamların havalandırılması ve nem oranının dengelenmesi gibi hayatî gereksinimler geliyor.

Havalandırma sistemleri, su soğutmalı VRFsistem, hava soğutmalı VRF klima sistemi ve opsiyonel iç ünitelerle farklı geniş bir ürün alt grubuna sahip. Metrekare bazında yüksek binalarda ve çok katlı yapı birimlerinde VRFklimasistemleri eşsiz çözümler yaratır.

Bugün son seri ve modellerde oldukça uzun borulama limitleri mevcut. Bu sayede 1 ila 3 dış ünite kullanımıyla oldukça kompleks yapılar ve bağlı odalar iklimlendirilebiliyor.

Neden VRF Klima?

VRFklima  kullanımını gerekli kılan bazı hâller dışında, pek çok konut yaşamında da tercih edildiğini söylemek mümkün. Bu yönelimde en büyük etki, sistemin sağladığı düşük enerji tüketim olanağı geliyor. Akıllı bir enerji denetim kabiliyetine sahip olması, bütçe planlamalarında en çok öne çıkan özelliklerden.

Klima kullanımının lüks tüketim olmaktan çıkıp gündelik hayatın bir parçası hâline gelmesi son yıllarda hız kazandı. Bunda üretimdeki artış kadar, sistem maliyetlerinin düşmesi ve geniş alanlarda bile tek bir sitem kurulumunun yeterli olmasının da etkisi büyük.

Bu ürün grubu yatırım maliyetlerindeki yüksek rakamlara rağmen, en uygun klima sistemleri arasında yer almaktadır.Çanakkale vrf klima; bir sistemden yıl boyu alınacak verim ve enerji etiketi, toplam maliyeti belirler. Sadece kurulum ve montaj sürecindeki tutarları hesap etmek yanlış bir izlenim olacaktır.

VRFklima  kullanım yönergesi ve dikkat edilecek bazı noktalar;

Bu kapsamda kompleks ve çok parçalı klima sistemleri, kendine özgü bir kullanım yönetmeliğine sahiptir. Her bir marka ve modele göre de değişen nüanslar bulunmaktadır. Birçok VRFsistem  modelinde hem uzaktan kumanda hem de merkezî kontrol olanağı mevcut.

Ayrıca akıllı bina sistemlerine de bağlanabilen bu modern programlar sayesinde, bir WİF ağı üzerinden sistemi takip ve kontrol etmek mümkün. Her ne kadar merkezî klimalardaki gibi tek bir yöneticiye birden fazla klima bağlantısı mevzu bahis olsa da bunlar birbirinden bağımsızdır. Her iç ünite diğerinden ayrıca aktif ve pasif edilebilir.

Her odada bir uzaktan kumanda ile operasyon seçimi gerçekleştirilebilir. Ortamdaki insan yoğunluğu da bu cihazlar ve kumandalar tarafından algılanmakta, sistem bu bilgilerle kapasitesini ayarlamaktadır.

Çanakkale VRF Klima Sistemleri

Çanakkale VRF klima, üretici ve ürün geliştiriciler tarafından revize edilen serilerle pazarda satışa sunuluyor. Yeni sezon trendlerini üretim programlarına dâhil eden bu markalar, sektörel çeşitliliğe de arttırıyor. 2018 yılı boyunca VRFsistem kullanımında yoğun bir arz-talep döngüsü yaşandı.

Bunda ilk sırada büyük iş merkezleri bulunurken, pek çok konutta da merkezi klima sistem projesi gerçekleştirildi. Sıklıkla tercih edilen markalar; Fluo vrf, Aux klima ,Mitsubishi, Daikin, Fujitsu, Fujitherma vrf , Panasonic ve Midea gibi isimler oldu. Ayrıca duvar tipi, kaset tipi ve gizli kanal tipi iç üniteler de yine en çok tercih edilen ürünler arasında.

Çanakkale VRF Klima Sistemleri bayi

Çanakkale VRF klima sistemleri, fiyat çizelgesi ve maliyeti etkileyen faktörler nelerdir?

Bir VRFsistemin ne kadarlık bir bütçeye mâl olacağında bazı belirgin etkiler bulunmaktadır. Her firmanın kendi kurumsal yapısında bir fiyat politikası mevcut. Ayrıca piyasa ürünlerinde rekabetten doğan bir ucuzluk da bu sürece etki ediyor. Bir ”vereve” tercihinde fiyata belirleyen başlıca unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

• Model
• Marka
• Kapasite
• Tesisat limitleri
• İç ünite modelleri
• İç ünite adedi

Bunlar, klima sistemlerinin niteliğini ve gücünü ifade eden etkilerdir. Nasıl bir model, kaç BTU’luk bir sistem tercih edeceğinizi belirlemede ise yapısal faktörler ön plana alınacaktır.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! AUX Klima sistemleri 3yıl garantilidir.