Burdur Vrf Klima

63
Burdur vrf Klima
Burdur vrf Klima

Burdur VRF klima

Burdur VRF klima; marka, model ve kapasite bazında zengin bir ürün deryasına sahip. En ileri teknolojik imkânlarla üretilen VRF’ler, akışkan kontrolünde eşsiz bir yenilik sağlıyor. Bu yüksek kazanımlı üretimler, her geçen gün klima kullanımında artışa neden oluyor.

Kısıtlı kabiliyetlerle üretilen iptidaî klimalar, sıklıkla alternatif sistem olarak kullanılmaktaydı. Kullanım alanı ofisler ve lüks konutlarla sınırlıydı. Yaz aylarında serinletici olarak tercih edilen bu cihazlar, kış mevsiminde ısıtma işlevinde yetersiz kalmaktaydı.

Burdur VRF klima bayi

Tüketilen enerjinin çok yüksek olması da klima kullanımını lüks tüketim sınıfına sokmaktaydı. Bu eski sistemler aktif olduğu sürece ortam ısısı dengeleniyor, sistem kapatıldığında ısı kaybı meydana geliyordu. Ayrıca geniş hacimlerde hava atış mesafesi de yetersiz kalmaktaydı. Tüm bu sorunların ekarte edilmesinde farklı bir mühendislik programı geliştirildi ve burdur VRF klima sistemlerin ilk örnekleri piyasaya sürüldü.

İlk modeller daha çok geniş ticarî alanlarda fayda sağlaması açısından tercih edildi. Bugün oldukça gelişmiş VRF sistemlerde çok farklı ihtiyaçlara yönelik bir çeşitlilik mevcut. Ev tipi VRF’ler, ticarî VRF’ler, Heat Pump VRF ve Isı Geri kazanımlı VRF modeller yapı gereksinimlerine göre tasarlanabiliyor.

Burdur VRF klima sistem avantajları nelerdir?

Eski sistemlerin yetersiz ve kısıtlı iklimlendirme programları, VRF’lerde gelişmiş bir teknolojiye yerini bıraktı. Bu klimalarla tüm olumsuzluklar ekarte edildi ve yerine yüksek kazanç sağlayan birtakım avantajlar eklendi. VRF’in sağladığı olumlu etkilerden bazıları şöyledir:

• Enerjiye harcanan bütçe, asgari düzeylere indirgendi.
• Güçlü fan kanatlarıyla uzun mesafelere homojen ısı dağılımı sağlandı.
• Dış ünite sayısı azaltılırken iç ünite bağlantı olanağı arttırıldı.
• Ekolojik sisteme zarar vermeyen akışkan gaz kullanımına geçildi.
• Ünite gövdeleri ufaltıldı, daha şık profillerle ortamda dekoratif uyum sağlandı.
• İnverter kompresörler sayesinde ortam ısısı dengelenirken, tüketilen enerji miktari minimize edildi.
• Bina Yönetim Sistemi uyumlu dış üniteler, uzaktan kontrol olanağı yarattı.
• İç ünitelerin bağımsız kullanımı ile bireysel konfor düzeyi arttırıldı.

Burdur VRF Klima Sistemi

Burdur VRF klima sistemi; çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar;

• Marka
• İç ünite modelleri
• Kapasite
• Kullanım amacı

Bu başlıklara bağlı olarak gerçekleştirecek projeyi hayata geçirmek mümkün. Öncelikle sistemin kullanılacağı yapı önem taşıyor. Bireysel bir ofis katında uygulanacak proje ile insan yoğunluğu fazla ticarî bölmelerde tasarlanacak VRF projesi farklılık arz edecektir.

Burdur VRF klima servisi

Bu hem kapasite hem de iç ünite modelleri açısından ayırıcı bir nitelik. Yine yapısal betimlemeler arasında binanın kat ve oda sayısı gibi veriler de önem taşıyor. Kullanım sıklığı, ısı yükleri, diğer elektronik sistemler ve kullanıcı tercihleri de bu sürece yön verecektir.

Markaya göre VRF seçimi yaparken, sektörde çağdaş üretim programına sahip firmaları tercih etmek gerekiyor. Üretimde varılan son trendlerin gerisinde kalmış bir firma, yatırımın boşa gitmesi anlamına gelir. ”Burdur VRF klima”  sistemlerin ana prensibi fiks bir tabloya sahip olsa da üreticinin imzası niteliğinde farklılıklar da içermektedir. Burada da tercih edilen markanın vâdettiği kullanıcı avantajlarını saptamak gerekiyor.

Burdur VRF Klima Sistemleri

Burdur VRF klima sistemleri; doğru proje, doğru kullanım ve periyodik bakım programları ile yüksek fayda sağlayan HVAC programlarıdır. Yeni sezon VRF ürün kataloglarını inceleyerek ve bu sektörde önder kurumlardan proje desteği alarak en ergonomik planlamayı hayata geçirebilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.