Balıkesir VRF klima

68
Balıkesir VRF klima

Balıkesir VRF klima

Balıkesir VRF klima, sofistike bir kurgu ile yaratılmış ileri teknolojik HVAC sistemidir. Piyasa oranları ve araştırma şirketleri tarafından yayınlanan analiz raporlarında önümüzdeki yıllarda çok daha geniş bir kullanıcı kitlesi ön görülüyor.

Geleneksel klimaların ve alternatif ısıtma-soğutma programlarının yerini alan VRF’ler, akıllı bir sistem profiline sahip. Isı ve enerji yönetiminde dengeli bir faaliyet sergiliyorlar. Ortamda sürekli ısı kaybına ve aşırı güç sarfiyatına yol açan dur/kalk çalışma prensibinden ayrı bir yapılanma karşımıza çıkıyor. Sürekli aktif modda ısı korumaya yönelik bir süreklilikle çalışan VRF’ler, üşüme ve terleme gibi sorunlar da yaratmıyor.

Balıkesir VRF klima  sistemlerin yaygın kullanımına etki eden faktörler nelerdir?

İlk üretim sürecinde sadece geniş ve lüks iş merkezleri için tasarlanan VRF’ler bugün geniş bir kullanım alanına sahip. Evlerden iş yerlerine, sağlık kuruşlarından bireysel ofislere kadar kullanılan VRF’in bu derece tercih edilmesinde bazı öznel faktörler bulunmaktadır. Bunlar;

• Çeşitli kapasitelerle farklı ısı yükleri karşılanabiliyor.
• Formel zenginlik ve tasarım çeşitliliği geniş bir tercih ağı sunuyor.
• Dayanıklı malzemeler ile uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilir.
• Servis ağı ve yedek parça olanağı oldukça geniştir.
• Yapılarda dar tesisat boşluklarına bile uyarlanabilirler.
• İç ve dış üniteler arasındaki uzaklık ve kot farkı verimde düşüş yaratmaz.
• Tek bir dış üniteden 60’a varan iç ünite yönetimi sağlanabilir.
• Gizli montaj imkânı sunan iç üniteler ortamda görsel kirlilik yaratmaz.
Balıkesir VRF klima hem merkezî hem de bireysel sistem kontrolüne sahiptir.

Balıkesir VRF klima ‘larda yıllık tüketim oranları nedir?

İnverter teknolojisiyle üretilen pek çok VRF sistem, %50 ve üzeri oranlarda tasarruf sağlamaktadır. İnverter sistemler düşük voltajlarda yüksek yükleri karşılayabilir. Balıkesir VRF klima ,ayrıca ortamdaki ısıl değerlere göre çalışma kapasitesini düşürüp yükseltebilmektedir. Bu sayede işletme maliyeti bakımından yüksek avantajlı bir tablo sunacaktır.

Balıkesir VRF klima sistemler nasıl çalışır?

Bu spesiyal sistemlerin çalışma yönergesini belirleyen unsur, üretim pratiğine bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak 3 farklı VRF kurgusundan söz etmek mümkün. Bunlar;

• Sadece Soğutma Yapan VRF: Bu tür, piyasada en az tercih edilen kurgudur. Isıtma programı bu modellerde yer almaz. Ortamlarda sadece soğutma gereksinimini karşılarlar.
• Standart Isı Pompası VRF: Heat Pump olarak da adlandırılan bu model, VRF programları arasında en çok tercih edilendir. Bir ısı pompası dış ünite için soğutma ya da ısıtma operasyon tercihi yapılabilir. Bağlı iç ünitelerde, tercih edilen iklim tipi bağımsız olarak aktif ya da pasif olarak kullanılabilmektedir.
• Isı geri Kazanımlı VRF: Isı pompasına göre daha az kullanılmakla birlikte oldukça gelişmiş bir sistemdir. Kompleks bir iç dizayn programı bulunmaktadır. Isıtma ve soğutma operasyonları eş zamanlı olarak aktif edilebilirler. Her bir odada ısıtma ya da soğutma aynı anda sağlanabilir.

Balıkesir VRF Klima Sistem Maliyeti

Balıkesir VRF klima sistem maliyeti, diğer iklimeleme cihazlarına oranla daha yüksek seyretmektedir. Bu gelişmiş programlar ısı pompası ve ısı geri kazanımlı modellerde de farklı bir fiyatlandırmaya sahiptir. Yükselen enerji etiketi, ilk kurulumdaki fiyatları bir miktar yükseltse de kullanımda yüksek avantaj sağlar.

Fiyatlandırmada kapasite değeri ve iç ünite sayısı da oldukça etkilidir. İklimlendirilecek alanın hacmi, tercih edilecek sistemin ne kadarlık bir yük taşıyacağını belirler. Ayrıca oda sayısı ve borulama mesafesi gibi diğer teknik detaylar da dikkate alınacaktır.

Üretici firmalar bazında da değişen bir ürün fiyatlandırması mevcut. Geniş bir portföye sahip ve güçlü referansları bulunan markalar, piyasa ürünlerinden daha yüksek bir kurulum maliyeti yaratacaktır. ”Balıkesir VRF klima” ,vrf  markalarda servis açısından daha kurumsal bir anlayış bulunuyor. Ayrıca son derece dayanıklı sistemlerle uzun bir kullanıcı garantisi de vâdediliyor.

Balıkesir VRF Klima Sistemleri

Balıkesir VRF klima sistemleri, bakır borulama, iç üniteler ve yönetici bir kondenser ile kurgulanmıştır. İç hava işlemci mahiyetinde klimalar, çeşitli montaj karakterleriyle üretilirler. Kaset tipi klimalarda görsel estetik ön planda tutulmuştur.

Duvar tipi modeller standart bir kurulum olanağı yaratırlar. Geniş hacimlerde dikey formda salon tipi iç ünite modelleri büyük fayda ağlayacaktır. Yer-tavan tipi ve kanallı tip ürünler yine VRF’lerde tercih edilebilecek tipolojiler arasında yer alıyor.

VRF model seçimi, kurulum ve montaj sürecinde deneyimli bir firmadan teklif hizmeti almanız gerekiyor. Böylece kişisel beklentilere ve konfigüratif gerekliliklere en uygun VRF projesi yaratılabilir.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.