Aydın VRF klima

82
Aydın Vrf Klima
Aydın Vrf Klima

Aydın VRF klima

Aydın VRF klima, yeni nesil motor-fan ve kompresör tasarımlarıyla üretilen bir iç düzeneğe sahiptir. Böylece eski sistemlerle karşılaştırıldığında, hava aktarımında ve bütçe planlamasında daha üstün bir performanstan söz etmek mümkün.

Evlerde kullanıma uygun VRF seçenekleri olduğu gibi, ticarî binalarda ve ortak kullanıma ayrılmış alanlarda da çeşitli modeller bulunmaktadır. Bu çağdaş ısıtma-soğutma sistemleri günümüz dünyasında sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle ergonomik tasarım olanakları ve enerji sarfiyatında sağladıkları yüksek avantaj, VRF kullanımını arttıran en birincil faktörler.

Aydın VRF klima Bayi

VRF klima  ile zaman ve mekân tasarrufu yaratmak mümkün. Yeni nesil modeller daha derli toplu bir görünüme sahip. Ufaltılmış kasa boyutları ile iç ve dış yüzeylerde oldukça az bir alan kapladıklarını söylemek mümkün. Bu aynı zamanda izlenim olarak da daha naif bir sunum gerçekleştiriyor.

İşleyiş ve program yönetiminde de akıllı ve otomatik kabiliyetlerle donatılmış. Aydın VRF klima ‘ya kullanıcı tarafından önceden sisteme aktarılan bilgiler, cihazın otomatik olarak aktif ve pasif olabilmesini sağlamaktadır. Tüm bu inovasyon ve yetkinlik, VRF kullanımını oldukça konforlu bir düzeye taşıyacaktır.

Aydın VRF klima ,Değişken soğutucu akışkan kontrolü nedir?

Aydın VRF klima ‘larda çalışma stratejisini belirleyen bu tanımlama, aktarılan ısı kapasitesinin ortama göre ayarlanabilmesi anlamına gelmektedir. Son 20 yılda bu tip sistem karakterleri oldukça ön plana çıktı. Havası şartlandırılmış eski tip sistemlerden çok daha verimli bir ısı sirkülasyonu sağlıyorlar.

İhtiyaç duyulan faz ve debi ile aktarılan soğutucu akışkan, aşırı enerji kullanımının da önüne geçmiş oluyor. Sürekli açık modda ortam ısısını korumaya yönelik bir aktivasyon sağlanıyor. Böylece iç mekânlarda ısı dalgalanmaları da pasivize edilmiş oluyor.

Aydın VRF klima  Isı geri kazanımlı sistemler nasıl çalışmaktadır?

Standart ısı pompası programlara ek olarak, eş zamanlı ısıtma ve soğutma yapabilen 3 borulu sistemler, Isı Geri Kazanımlı olarak adlandırılmaktadır.

Özellikle otel ve fabrika gibi çok çeşitli ihtiyaçların tek bünyede toplandığı yapılarda tercih edilmektedir. ”Aydın VRF klima” ,Bir odada ısıtma yapan sistem, diğer bir hücrede soğutma gereksinimini karşılayacaktır.

Aydın VRF klima’larda çalışma aralığı nedir?

Bir cihazın çok çeşitli kombinlerle ve farklı yapılarda uygulanabilir olması, çalışma aralığının genişliğiyle doğru orantılıdır. VRF’lerde dikkat çeken bu özellik, marka ve modele göre değişkenlik gösterir. Genel anlamda çok yüksek ve düşük sıcaklıklara kadar bu sistemlerden yüksek verim almak mümkün.

Aydın VRF Klima Servisi

Aydın VRF klima servisi, üretim – keşif – VRF teklif al – kurulum – onarım ve bakım hizmetleri veren kuruluşlardır. Piyasada bu süreçte profesyonel faaliyet sergileyen pek çok yapılanma mevcut. Burada ön plana çıkan ve lider markalarla ortak çalışan firmalardan hizmet satın almak oldukça önemli.

VRF kullanımında projelendirme ve optimizasyon en önemli adımı teşkil eder. Deneyimli bir bakış açısına ihtiyaç duyan VRF tercih ve kurulum programlarında güvenilir firmalardan destek almak yerinde olacaktır. Güçlü referanslara sahip, profesyonel firmalardan sağlayacağınız VRF taleplerinizde şu adımların atılması gerekiyor:

• Alan analizi ve teknik detayların belirlenmesi
• Kapasite hesaplaması
• Bütçe planlaması
• Olası avantaj ve dezavantajların saptanması
• Müşteriye özel bir ürün tercih ağının oluşturulması
• Tesisat kurgusu
• Kurulum ve montaj
• Gerekli hâllerde bakım ve onarım

VRF klima arıza kodları ve problemleri nelerdir?

VRF klimalar, arızalanma istatistiği bakımından diğer sistemlerden çok daha seyrek bir tablo çizmektedir. Bu cihazlar kaliteli malzeme ve deneyimli bir üretim süreciyle uzun yıllar sorunsuz bir şekilde aksamadan kullanılabilirler.

Ayrıca pek çok modelde arıza tanılama ve kendi kendine problem çözme yetisi bulunur. Bir iç ünitede meydana gelen aksaklık, sistem geneline etki etmeden bölgesel müdahalelerle ekarte edilecektir.

Aydın VRF Klima Sistemleri

Aydın VRF klima sistemleri, yüksek COP ve EER değerleri ile üretilmektedir. Bu sayede cep yakmayan bir faturalandırma sağlarlar. Yıllık enerji tüketiminde gözle görülür bir azalma meydana gelecektir. Sezonsal verimlilik düzeyi de oldukça yüksek olan VRF’ler, harcanan enerjiye ters orantılı bir verim grafiği sağlarlar.

Aydın VRF sistemlerin avantajları nelerdir?

• Kolay ve pratik bir kurulum süreci bulunmaktadır.
• Çeşitli kombinlere uygun model seçenekleri mevcuttur.
• Farklı kapasitelerle değişen yükler karşılanır.
• Geniş alanlarda homojen ısı dağılımı sağlanır.
• Gelişmiş kontrol mekanizmaları bireysel konfor yaratır.
• İnsan ve çevre sağlığına pozitif bir katılım sergiler.
• Düşük işletme maliyeti ile bütçesel avantaj sağlanır.
• Görsel estetik ve şık tasarım programları dekorasyonda ahenk yaratır.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.