Antalya VRF klima

71
Antalya VRF klima
Antalya vrf klima

Antalya VRF klima

Antalya VRF klima, ısı pompası ve ısı geri kazanım seçenekleriyle farklı kullanıcı kitlelerine hitap etmektedir. Değişen kapasite değerleri ve operasyonlar da farklı beklentilerin karşılanmasında fayda sağlar.

R-410A akışkan gazı, eko-sistemde klimaların menfî etkilerini ekarte etmiştir. İç mahâllere aktarılan hava katmanlarının nitelikli filtrelerden süzülmesi, bireysel sağlık koşullarını da belli standartlara ulaştırır.

Antalya VRF klima sistemlerin bu genel karakteri, çeşitli üreticilerin elinde daha spesiyal bir karakter kazanıyor. Çeşitli programlar ve ön panel kurgusuyla tercih ağı genişletiliyor. Bu cihazların kullanımında daha pek çok kazanım ve avantaj mevcut.

Antalya VRF klima özellikleri nelerdir?

• Hava ve su soğutmalı modeller mevcuttur.
• Çeşitli iç üniteler farklı montaj olanakları sunar.
• 64 iç üniteye kadar bağlantı düşünülebilir.
• Enerji verimliliği açısından üst sınıf bir performans sergiler.
• Çeşitli mekân tipleri ve kullanıcı tercihleri için optimize edilmişti.
• Az alan işgali ile daha kompakt üniteler bulunmaktadır.
• Kapasite değerleri değişkendir.
• Özel teknik servis ağına sahiptir.
• Uzun ömürlü kullanım sağlar.
• Can güvenliği ve çevresel konfor garanti eder.
• Kompleks yapılar için ideal bir kurguya imkân verir.
Antalya VRF klima ,Sessiz çalışma potansiyeli, bireysel rahatlık yaratır.

Antalya VRF klima  nerelerde kullanıma uygundur?

İlk üretimde geniş yapılar ve ticarî binalar için tasarlanan VRF’ler, bugün daha geniş bir uygulama alanına sahip. Villalar, çoklu konutlar, bireysel ofisler, spor ve sinema salonları gibi çok farklı yapılarda kullanılabilir. Antalya VRF klima ,Ayrıca sıfır binalarda, inşaat sürecinde ve kullanımdaki yapılarda da basit bir tesisat kurulumu sağlayacaktır.

Antalya VRF klima  tercih edilme sebepleri nelerdir?

Çok yönlü bireysel katkı sağlayan bu ürün grubunda en büyük kazanım bütçesel bazda olmaktadır. Enerji yönetiminde eşsiz bir verim sağladığını söylemek mümkün.

Antalya VRF klima ,Gereksiz dur kalk yapan sistemlere göre çok büyük oranlarda bir enerji düşüşü gözlenmektedir. Bu sayede kullanıcı bütçesine interaktif bir katkı sağlar.

Antalya VRF Klima Sistemi

Antalya VRF klima sistemi, soğutma ve ısıtmada alternatif sistem kullanımını ekarte etmektedir. Bu gelişmiş HVAC sistemleri, çok kapsamlı yapılarda bile münferit olarak kullanılabilir.

Uzak mesafe hava atış kabiliyetine sahip yeni fan programları ve güçlü dış üniteler bunda büyük etkiye sahip. Yeni nesil iç üniteler, bulundukları lokasyondan en uzak menzilde bile aynı iklim etkisini yaratabiliyor. Böylece salonlarda uzak bölgelerde bile ısı kaybının önüne geçilmiş oluyor.

Yumuşak hava geçişi titreşim ve sürtünme katsayısını azaltarak gürültü ihtimalini de ortadan kaldırıyor. Ayrıca bu naif karakter, daha doğal bir sirkülasyon ile bireyler üzerinde de rahatlatıcı bir inikas yaratıyor.

Antalya VRF Klima Sistemleri

Antalya VRF klima” sistemleri, nerede ve ne sıklıkla kullanacağınıza bağlı olarak bir planlama sürecine ihtiyaç duyar. Bulunulan iklim ve mevsimsel değerler, yapıdaki teknik detaylar, kullanım sıklığı gibi parametreler dikkatle saptanmalı.

Bundan sonra cihazın ısıtma ve soğutmada sahip olduğu kapasitesi belirlenecektir. Verimli ve tasarruflu iklimlendirme sağlamada bu yol haritası oldukça önem arz eder. Ayrıca harcanan bütçenin kısa vâdede karşılanması da planlamada atılacak adımların niteliğine bağlıdır.

VRF  nedir ? Merkezi sistem klimaların gelişim süreci nasıldır?

Japon devi Daikin tarafından sınırlı kabiliyette ilk modeli 1980’lerde piyasaya sürüldü. Bundan sonra çeşitli markaların da üretim programına dahil edildi. Uzak doğudan yerel pazara etkisi de son 10 yılda hızlı bir ivme kazandı.

Ayrıca Avrupa’da da hızlı bir etkileşim süreci dikkat çekmektedir. Bugün Uzak Doğu’dan Amerika’ya kadar her iklimde VRF kullanımı oldukça yaygın. Son gelinen noktada VRF klimaların üstün kabiliyetli ve yüksek enerji verimliliğine sahip bir teknoloji olduğunu söyleyebiliriz.

Antalya VRF klima cihazları, ısıtma ve soğutma gereksinimine harcanan toplam maliyetin oranında fahiş bir düşüş sağlamaktadır. Böylece kurumsal gider kalemlerinde de daha düşük alan kaplıyorlar.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.