Ankara VRF klima

78
Ankara vrf klima
Ankara vrf klima

Ankara VRF klima

Ankara VRF klima, çeşitli yapı tipolojilerinde pratik bir kullanım alanı sağlıyor. Yüksek binalarda, katlı oluşumlarda, cam giydirme cepheli yapılarda ve daha pek çok kurguda tercih edilmektedir.

Ayrıca; ofis, mağaza, restoran, otel, plaza, hastane ve lüks konutlarda da kullanıma uygundur. VRF klimalar temelde kompresörler ve fan sisteminin performansına göre bir verim grafiği sergiler. İnverter tahrikli kompresörler ısı aktarımında hassas bir ayarlama gerçekleştirir.

Ayrıca yeni kreatif fan sistemleri, ortamda homojen bir ısı dağıtımı sağlamaktadır. Bu ürün grubunda dikkat çeken diğer bir yenilik ise filtre düzenekleri. ”Ankara VRF klima” ,bu sayede hem cihaz içinde küf ve nem oluşumu engelleniyor hem de daha hijyenik yaşam alanları sağlanıyor.

Ankara VRF klima sistemleri

Bugün iyonizer filtreler oldukça revaçta. İyon etkili hava katmanları, ortamda ferah bir atmosfer sağlıyor. Ayrıca kötü koku ve kirli hava da ortamdan çekilmiş oluyor. Gelişmiş filtreler, iç mekân havasına karışan tüm atıkları da ayrıştırmada büyük bir etkileşim yaratıyor.

Böylece solunan havadaki tüm bakteri ve mikroplar da absorbe ediliyor. Marka ve model seçeneklerinde karşımıza çıkan taze hava bağlantı özelliği de sıklıkla tercih edilen ürünler arasında. Bu tip cihazlarda iç mekân havası daha natürel bir nitelik kazanıyor.

Ankara VRF klima avantajları nelerdir?

Bu özel üretimlerde vâdedilen kazanımların birebir sağlanabilmesi, kurulumdaki profesyonelliğe bağlı olarak değişebilir. Ankara VRF klima ,yapının tüm ihtiyaçlar belirlendikten sonra en ergonomik tasarım hayata geçirilebilir. Bu şartların sağlanması neticesinde VRF klimaların sağladığı avantajlar aşağıdaki gibi olacaktır:

• Bütçeyi sarsmayan bir enerji sarfiyatı gerçekleşir.
• Ortamdaki ısı kayıpları en aza indirgenir.
• Kolay ve pratik mod geçişi konfor düzeyini arttırır.
• Otomatik ısı algılama ile daha doğru ısıl değerler sağlanır.
• Gereksiz durumlarda sistem tek tek off modda bekletilebilir.
• Tek bir merkezden tüm üniteler kontrol edilebilir.
• Uzun süre arızalanmadan kullanılabilir.
• Dar alanlarda bile rahat bir kurulum gerçekleştirilir.
• Çeşitli dizayn programları ile dekoratif ve görsel ahenk sağlanır.

Ankara VRF Klima Sistemi

Ankara VRF klima sistemi, popüler yapı eklentileri arasında yer alıyor. Hem nakit hem de zaman tasarrufu sağlayan bu özel ürünlerde, çevresel duyarlılık da yüksek bir çıtaya sahip.

En sıklıkla kullanılan akışkan R-410A gazı. Bu gazın klinik testlerde ve resmî raporlarda atmosfere en az etkiyi gerçekleştirdiği biliniyor. İnsan sağlığı ve uzun vâdede ekolojik dengeye kazandırdıkları düşünüldüğünde yüksek bir kazanç sağladığı kesin. Bu cihazların kullanım ömrü de diğer programlara göre oldukça uzun yıllara tekabül etmektedir.

Ankara VRF klima  modelleri nelerdir?

Her VRF üreticisi tarafından piyasaya farklı modeller sürülüyor. Çalışma prensibi açısından su soğutmalı ve hava soğutmalı olarak kategorize etmek mümkün.

Ayrıca tüm ünitelerde ısıtma ya da soğutma modunun tercih edilebildiği Isı Pompası VRF’ler en çok kullanıcı bulan modeller arasında. Bundan başka, daha kompleks yapılarda ısıtma ve soğutma tercihinin eş zamanlı sağlanabildiği türler de mevcut. Isı Geri Kazanımlı olarak adlandırılan 3 borulu VRF sistemi bir odada ısıtma yaparken diğer odada soğutma gereksinimini karşılayabilmektedir.

Ankara VRF Klima Sistemler

Ankara VRF klima sistemleri, geniş bir marka ve model alternatifiyle kullanıcıları bekliyor. Bu seçim sürecini profesyonel bir firmaya bırakarak en kârlı yatırımı sağlayabilirsiniz. Böylece hem iklimlendirmeden daha yüksek bir verim alacak hem de harcadığınız güç ve enerji miktarını asgarî düzeye indireceksiniz.

Doğru bir planlama, VRF yıllık verimde hayatî bir artış sağlar. Burada amaç en yüksek kapasiteli modeli seçmek değil, yapının ihtiyacına cevap verebilecek bir sistem kurgusu sağlamaktır.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.