Ağrı VRF klima

83
Ağrı vrf klima
Ağrı vrf klima

Ağrı VRF klima

Ağrı VRF klima ; iklimlendirme ve havalandırma alternatifleri arasında pazar hareketliliği en yüksek ürün gruplarından biri. Isı transferini eksiksiz bir şekilde tamamlayan bu yeni jenerasyon klimalar, daha yüksek standartlı yaşam alanları için ideal.

Soğutucu akışkan kontrolünde akıllı bir beyne sahip VRF’ler, ihtiyaca yönelik bir tüketim politikasına sahip. Bu sayede gereken faz ile akışkan transferi sağlanıyor ve ortamda aşırı ısınma ve soğuma gibi sorunlar ekarte ediliyor.

Ağrı VRF klima sistemleri

Ağrı VRF klima” sistemlerin ilk prototipinden bugünkü gelişmiş kurguya erişiminde çeşitli firmaların etkisi bulunmaktadır. Sistemin mucidi Daikin’den sonra lider HVAC üreticileri VRF iç yazılımında yeni atılımlar meydana getirdi.

Bugün çeşitli modellerle satışa sunulan model ve serilerde ortak kazanımlar ve üretimde kazandırılan çeşitli özellikler bulunuyor. Ufak nüanslarla birbirinden ayrılan bu mekanizmaların en genel özellikleri ve avantajları şu şekilde sıralanabilir:

1. Düşük işletme maliyeti
2. Kolay kurulum ve montaj
3. İç ünite tasarım esnekliği
4. Şık ön panel programları
5. Uzaktan kontrol olanağı
6. Tek bir dış üniteye çoklu klima bağlantısı
7. Odalarda tek tek aktif ve pasif olarak tercih edilebilir bağımsız sistem
8. Otomatik modlar (yeniden başlatma, arıza tespit, küf önleme, ısı koruma, zamanlayıcı, buz çözme vd.)
9. Geniş kullanım alanı
10. Enerji kontrolü
11. Dar tesisat alanlarında uygulanabilirlik

Ağrı VRF klima maliyet hesabı nasıl yapılır?

Bir VRF projesinin bütçe maliyeti hesaplanırken tüm etkilerin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Örneklendirmek gerekirse; cam giydirme cepheli binalar ve kuzey yönüne bakan yapılar daha yüksek kapasiteli sistemleri gerektirir.

Ilıman iklimlerde ise ortalama bir ısı taşıma programı yeterli olacaktır. Yapılarda yer alan kapı ve pencere gibi açıklıklar, ortam ısısına etki eden alternatif sistemler de kullanılan klimanın niteliğini belirler.

Ağrı VRF klima bayi

Ayrıca binadaki oda sayısı tesisat planlamasında ve dış ünite seçiminde dikkate alınacaktır. Kısacası; bulunulan iklimden yapı mimarîsinin karakterine kadar pek çok etki tercih sürecine etki eder.

Bu da harcanacak maliyetin hesaplanmasında öncelikli adımdır. VRF kullanımda düşük tüketim avantajı ile, genellikle ilk maliyet kısa sürede amorti edilir.

Ağrı VRF Klima Sistemi

Ağrı VRF klima sistemi; global piyasada en çok tercih edilen HVAC programıdır. Bunda hem çevreye gösterdiği duyarlılık hem de kullanıcı konforu yaratan verimlilik gibi etkiler ön plandadır.

Bugün hemen tüm VRF’lerde inverter teknolojisinin avantajları kullanılıyor. Isı taşıma görevini yerine getiren kompresörlerde ve fan motorunda karşımıza çıkan bu teknoloji, verim ve tasarruf açısından önemli.

Ağrı VRF klima sistemlerde sağlık ve hijyen standartları nasıldır?

Ağrı VRF klima ,Gelişen ve bilinçli toplumlarda hem yasalarla hem de bireysel yönelimlerle ortam hijyeni ön planda tutulmaktadır. Bu sayede üretilen iç mekân sistemlerinde ortama negatif ve pozitif etkiler de önem taşıyor.

Ayrıca kamuya açık ve gıda hizmeti veren yerler de bu standartlar daha da kıymetli bir hâl almaktadır. Yine sağlık kuruluşları ve kişisel yaşam alanları da can güvenliği açısından hijyen hassasiyeti taşıyan sistemlere ihtiyaç duyar.

Ağrı vrf klima ‘larda da ortamdaki havanın kalitesine olumlu etki eden filtreler bulunuyor. Bunlar kötü koku, mikroorganizmalar, alerjenler, küf, bakteri ve daha pek çok oluşumu yok edecek bir mahiyet taşımaktadır. Filtrelerin kolay temizlenebilir olması, bu sürecin daha iyi kontrol edilmesinde büyük fayda sağlıyor.

Ağrı vrf sistem klima bayi

Merkezi klima sistemlerinden farklı olarak bağımsız kontrol imkânı sunan VRF’ler, bir yandan da tek koldan yönetime izin veriyor. Ağrı vrf klima ,Bina Yönetim Sistemine bağlanma imkânı, uzaktan kontrol ve gözlem olanağı yaratıyor.

Ayrıca yine uzaktan arızalı bölge saptaması yapmak da mümkün. Odalarda da uzaktan kumanda ve panel üzerinden program ve operasyon seçimi gerçekleştirilebiliyor.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf klima sistemleri 5 yıl garantilidir.